RSS Artykuły

Kobylin podziękował za żniwa
18 sierpnia na stadionie w Kobylinie odbyły się Gminne Dożynki, których organizatorem był Urząd Miejski oraz samorządy wiejskie Gminy Kobylin.
Sebastian Pośpiech
Rowerzysta wjechał pod ciężarówkę. Był pijany
W sobotę 18 sierpnia kilka minut po godz. 13.00 na ul. Koźmińskiej w Krotoszynie 39-letni rowerzysta z tego miasta zjechał nagle z chodnika wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy renault.
Sebastian Pośpiech
Wypadek na zlocie. Przyczepka przygniotła pasażera
Podczas zlotu motocykli ciężkich i weteranów w Krotoszynie (17-19 sierpnia) doszło do niebezpiecznego wypadku. Pasażer motocykla został ranny.
(popi)
Śledztwo w sprawie nieumyślnego narażenia na śmierć 3 dzieci. Adwokat rodziny zawiadomił prokuraturę
Po tym, jak trójkę dzieci porwała fala w Darłówku, wielu zastanawia się co przyczyniło się do tragedii. Ruszyło prokuratorskie śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dzieci. Tymczasem adwokat rodziców nastolatków chce kolejnego śledztwa. Powiadomił, że złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratowników, którzy 14 sierpnia pełnili dyżur na kąpielisku.
(red.)
BuserBus dzień drugi
W sobotę artyści z całego świata ponownie zachwycali krotoszynian.
Sebastian Pośpiech
BuskerBus - Festiwal Sztuki Ulicznej w Krotoszynie
W piątek 17 sierpnia na krotoszyński Rynek po raz kolejny zawitali artyści uliczni. Przed publicznością swoje pokazy prezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści oraz tancerze i muzycy.
Sebastian Pośpiech
Motorowerzysta wjechał pod pociąg
W piątek 17 sierpnia popołudniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Krotoszynie na wysokości ul. Dożynkowej trzynastoletni motorowerzysta został potrącony przez szynobus relacji Leszno – Ostrów Wielkopolski.
Sebastian Pośpiech
W piątek żałoba w Sulmierzycach
W związku z tragicznymi skutkami wypadku, który miał miejsce 14 sierpnia w Darłówku, łącząc się w bólu z rodziną ofiar, burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki ogłosił w piątek 17 sierpnia żałobę na terenie Sulmierzyc. Włodarz odwiedził również matkę i ojca dzieci.
Sebastian Pośpiech
Darłówko. Znaleziono ciała dwójki dzieci z Sulmierzyc (AKTUALIZACJA)
W czwartek 16 sierpnia o godz. 9.00 rano wznowiono poszukiwania dwójki dzieci z Sulmierzyc, które porwała fala w Darłówku. Brali w niej udział płetwonurkowie, którzy sprawdzać będą linię umocnień falochronów.
Sebastian Pośpiech
Klub Art obchodził 10-lecie
14 sierpnia w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie miejscowe Stowarzyszenie Klub Art świętowało 10-lecie swojego istnienia.
Paweł Krawulski