RSS Artykuły

Śmiertelne potrącenie na podwórku
Do tragicznego wypadku doszło ok. godz. 11.30 w Baszkowie na jednej z posesji znajdującej się przy drodze do Bestwina.
Gracjan Jaworski
Bezdyskusyjne zwycięstwo trampkarzy Astry z Ostrovią
Drużyna trampkarza starszego krotoszyńskiej Astry w spotkaniach przed własną publicznością nie zawodzi. 15 sierpnia zwyciężyła 5:3 z rówieśnikami z Ostrowa.
Paweł Krawulski
Krotoszynianka przeżyła atak terrorystyczny w Barcelonie!
- Usłyszeliśmy uderzenie, ludzie krzyczeli i uciekali - ten dramatyczny wpis zamieściła pani Marta z Krotoszyna po tym, jak 17 sierpnia w Barcelonie doszło do zamachu terrorystycznego. Kobieta jechała tą samą ulicą w pobliżu Placu Katalońskiego, gdzie rozpędzony samochód przejeżdżał ludzi. 13 osób nie żyje, a ponad 50 zostało rannych.
Sebastian Pośpiech
Koźmin. Śmigłowiec lotniczego pogotowia przyleciał po 60-latka z udarem
Dzisiaj o godz. 11.00 przy ul. Krotoszyńskiej w Koźminie Wlkp. wylądował helikopter medyczny. 60-letni mężczyzna, który doznał udaru mózgu został przetransportowany do szpitala w Ostrowie Wlkp.
Sebastian Pośpiech
Kuklinów. Wypadek mercedesa i ciągnika. Urwane koło Ursusa
Dzisiaj o godz. 14.30 w Kuklinowie doszło do groźnego wypadku. Mercedes wpadł w poślizg i uderzył w ciągnik. Kierowca Ursusa trafił do szpitala, gdyż uskarżał się na bóle w klatce piersiowej.
Sebastian Pośpiech
Nowacki rozpoczyna kampanię z tajemniczą teczką
Komisarz Kobylina, Rafał Nowacki z Górki, ma sporo pomysłów na funkcjonowanie gminy. 14 sierpnia zarejestrował swój komitet wyborczy w Kaliszu.
Gracjan Jaworski
Sprzymierzeniec leśników – sójka
W kolejnym artykule przybliżamy często widywanego, ciekawego ptaka – sójkę. Któż z nas będąc w lesie nie zwrócił uwagi na głośny skrzek – charakterystyczne „krzach” dobiegające z koron drzew. To właśnie sójka, ptak z rodziny krukowatych.
adm  
Praktyczne porady dla grzybiarzy
Duża ilość wilgoci w tym roku spowodowała, że po dwóch latach posuchy nareszcie możemy wyruszyć na grzybobranie. W krotoszyńskich lasach spotkamy borowiki, podgrzybki, zajączki, kozaki i inne gatunki.
adm  
Astra zwycięska! Gra do końca nagrodzona
Po niezwykle emocjonującej inauguracji sezonu ligi okręgowej na własnym stadionie krotoszyńska Astra pokonała Stal Pleszew 2:0 (0:0).
Tekst i zdjęcia Paweł Krawulski
Pamiętali o bohaterach
Delegacje samorządowców, szkół, radnych oraz przedstawicieli niektórych partii politycznych a także miejscowi historycy zebrali się 15 sierpnia przy pomniku na ul. Mickiewicza.
(pik)