RSS Artykuły

Pożar w zakładzie utylizacji odpadów (ZDJĘCIA)
W sortowni odpadów w Rzemiechowie - przy drodze z Kobylina do Baszkowa - doszło do pożaru.
(red.)
Zadbają o ciśnienie w kranach
Gmina Zduny otrzymała kolejne już dofinansowanie zewnętrzne, jednak związaną z nim inwestycję musiała przesunąć na przyszły rok. Chodzi o modernizację stacji uzdatniania wody w Konarzewie.
Gracjan Jaworski
Wypadek w Wolenicach. Motocykl zderzył się z motorowerem (ZDJĘCIA)
Ok. godz. 7.00 na drodze krajowej w Wolenicach doszło do wypadku z udziałem dwóch jednośladów. Rano jest słaba widoczność z powodu gęstej mgły.
Sebastian Pośpiech
Możdżanowska wiceministrem. Najpierw odeszła z PSL, teraz weszła do rządu PiS
Andżelika Możdżanowska po 3 miesiącach od opuszczenia PSL-u z list którego została wybrana do Sejmu w 2015 r. została wiceministrem rozwoju.
Sebastian Pośpiech
Nowe ścieżki dla pieszych i rowerzystów
We wtorek 17 października uroczyście otwarto ścieżki pieszo-rowerowe ul. Konstytucji 3 Maja w Krotoszynie i od ul. Raszkowskiej do Kobierna.
Sebastian Pośpiech
Szlaban sam się podnosi przy wyjeździe
Krotoszyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zainstalowała pętle indukcyjne przy szlabanach na osiedlu Dąbrowskiego, na Fabrycznej i Kobylińskiej. Oznacza to, że do wyjechania samochodem nie jest potrzebny ani pilot, ani telefon komórkowy.
Sebastian Pośpiech
Przystanek Europa
- W koncernie MAHLE, skupiającym ponad 170 zakładów, krotoszyńska fabryka jest w Europie numerem... jeden. A na świecie jednym z dwóch najlepszych, obok oddziału brazylijskiego – mówił na konferencji prasowej w Krotoszynie jej dyrektor finansowy, Michał Lejkowski.
Janusz Urbaniak, Sebastian Pośpiech
Miasto i powiat pożyczą 40 mln zł na szpital i Błonie
17 października miasto i gmina Krotoszyn, powiat krotoszyński i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisali dwie umowy inwestycyjne na łączną kwotą 40 mln zł. Są to pierwsze umowy pożyczkowe z funduszu JESSICA2 w Wielkopolsce!
Sebastian Pośpiech
Przed aukcją cennego drewna dębowego
Rozpoczyna się pozyskiwanie drewna na XXVII już Aukcję Cennego Drewna Dębowego. Nadleśnictwo Krotoszyn planuje wystawić ok. 550 m sześc. surowca.
adm  
Historia w leśniczówce zaklęta
Wyhodowanie jednego pokolenia lasu zajmuje przynajmniej 100 lat, a często znacznie dłużej. Krotoszyńskie dęby potrzebują 180 wiosen, aby osiągnąć imponującą jakość i rozmiary. Las trwa, a leśnicy się zmieniają...
adm