Spotkanie z podróżnikami

14 tysięcy kilometrów autostopem

Paweł Krawulski, 17 listopad 2016, 09:57
Średnia: 0.0 (0 głosów)
14 listopada w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej gościli dwaj podróżnicy. Pochodzący z Bydgoszczy Sebastian Henning i Wojciech Malicha z Chocichy nie zjawili się tu przypadkiem. Obaj na przełomie 2014/2015 r. odbyli podróż po krajach Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. Przez 5 miesięcy, odwiedzili 12 krajów i przemierzyli ponad 14 tys. km autostopem.
14 tysięcy kilometrów autostopem

fot. KBP

14 tysięcy kilometrów autostopem

fot. P.KRAWULSKI

ZOBACZ ZDJĘCIA

Przez ten czas przeżyli wiele przygód, którymi dzielili się z przybyłymi na spotkanie mieszkańcami miasta, skupiając się na pierwszej części wyprawy do Ameryki Północnej i Środkowej. Sala wypełniła się zapachem tropików. Ludzie z uwagą słuchali barwnych opowieści. Dodatkowo bohaterowie zadbali o stworzenie prawdziwego show, w czym brylował zwłaszcza Henning. Posługując się kwiecistym językiem, dodatkowo wzmacniając przekaz grą aktorską, zabawiał publiczność wzbudzając salwy śmiechu. 

Spotkanie było także okazją do promocji książki. Henning z Malichą wydali bowiem książkę ,,Aventura”, w której czytelnicy znajdą nie tylko opis przygód obydwu bohaterów, ale także rady dla początkujących podróżników, chcących tak jak oni odbyć wyprawy w nieznane. Dlatego po skończonej prezentacji i okolicznościowego filmu, do autorów ustawiła się kolejka czytelników. Mieszkańcy chętnie zaopatrywali się w pozycję książkową. Autorzy natomiast jeszcze długo po spotkaniu pozowali do wspólnych zdjęć. A w planach obu bohaterów jest wyprawa do Azji, w marcu przyszłego roku.

Więcej o spotkaniu w papierowym wydaniu Rzeczy...  z 22 listopada.

Artykuł wyświetlono 1203 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz