Wypadek podczas prac gospodarskich w Smoszewie

62-letni mężczyzna uwięziony pod koparką. Ma zmiażdżoną stopę

Sebastian Pośpiech, 09 październik 2018, 09:41
Średnia: 5.0 (1 głosów)
W trakcie prac gospodarskich 62-letniemu mężczyźnie koparko-ładowarka zmiażdżyła stopę.
62-letni mężczyzna uwięziony pod koparką. Ma zmiażdżoną stopę

Koparka przechyliła się na bok po tym jak wjechała na wyrwę

62-letni mężczyzna uwięziony pod koparką. Ma zmiażdżoną stopę

W poniedziałek 8 października o godz.10.00 w Smoszewie na terenie prywatnej posesji doszło do nieszczęśliwego wypadku. Koparko-ładowarka przewróciła się na bok. - Podczas wykonywania prac gospodarskich mężczyzna jechał na wyrwę przez co pojazd przewrócił się na bok. Kierowca częściowo wypadł z kabiny. Na skutek zdarzenia przygniotło mu nogę a konkretnie stopę – mówi Bartosz Karwik z krotoszyńskiej policji.
Na miejsce jako pierwsi dojechali strażacy. Dyżurny stanowiska kierowania do zdarzenia wysłał dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie. Koparko-ładowarka leżała na boku, w kabinie znajdował się przytomny mężczyzna. - Operator nie mógł samodzielnie opuścić pojazdu, gdyż konstrukcja maszyny zablokowała mu dolną kończynę - opisuje kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie.
Strażacy ustabilizowali pojazd i przy pomocy poduszek pneumatycznych unieśli leżącą koparkę na taką wysokość, która umożliwiła operatorowi opuszczenie kabiny. – Ratownicy medyczni przystąpili do badania podmiotowego i urazowego. Czekali na wydobycie tej osoby. Jak już się udało go uwolnić zastosowali farmakologię przeciwbólową i ustabilizowali mu nogę oraz kręgosłup – mówi Jakub Nelle z pogotowia ratunkowego w Krotoszynie.

Artykuł wyświetlono 731 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz