Rzecz Krotoszyńska nr 40 (1119) z 4 października 2016 r.

AKTUALIZACJA. Krotoszyn. Znaki wprowadzają w błąd kierowców? Nasza interwencja

Sławek Pałasz, 29 wrzesień 2016, 14:32
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Jeden z Czytelników zgłosił nam, że jego zdaniem w niektórych miejscach skrzyżowania ulic Koźmińskiej, Benickiej, Słodowa i Więźniów Politycznych w Krotoszynie zastosowano wadliwe oznakowanie. Częściowo podziela to policja.
AKTUALIZACJA. Krotoszyn. Znaki wprowadzają w błąd kierowców? Nasza interwencja
 
O wyjaśnienie wątpliwości na miejscu poprosiliśmy mł. asp. Piotra Szczepaniaka - rzecznika prasowego krotoszyńskiej komendy, i st. sierż. Bartosza Karwika. 
 
Tablica do wymiany 
Czytelnik pytał, czy zbieg 4 ulic traktowany jest jak jedno, czy jak dwa skrzyżowania? Jedno dotyczyłoby jego zdaniem ulicy Benickiej, Kożmińskiej i Słodowej, drugie – ul. Kożmińskiej i Więźniów Politycznych. – To jest jedno skrzyżowanie – powiedział B. Karwik. – To dlaczego na tablicy pokazującej 
przebieg dróg na skrzyżowaniu, która ustawiona jest przed wjazdem od ul. Benickiej, nie ma zaznaczonej ulicy Więźniów Politycznych? – pytamy. Policjant wyjaśnił, że informacja taka nie jes potrzebna kierowcom jadącym ul. Benicką. 
Z tablicą jest jednak inny problem. Rozrysowane na niej drogi pokazują, że kierowca znajduje się na głównej, a tak nie jest. Układ ulic przedstawiony na 
znaku musiałby być pokazany pod innym kątem – tak, aby czytelnym było, że Benicka jest drogą podporządkowaną. Jak mówili policjanci, obecny znak może mylić, choć nad nim umieszczono się znak ustąp pierwszeństwa przejazdu (A7), a on jest ważniejszy niż tablica informująca o układzie dróg. – Zgłosiliśmy już taką uwagę zarządcy drogi. Tablica przedstawiająca układ ulic od tej strony będzie wymieniona – stwierdził  Piotr Szczepaniak.   
 
Pierwszeństwo przejazdu 
Kolejne pytanie dotyczyło znaku o pierwszeństwie przejazdu na Koźmińskiej, przed skrętem w Więźniów Politycznych. Według policjantów ustawiono go tam prawidłowo, ponieważ informuje kierowców po przejechaniu skrzyżowania,  że podążając dalej  Koźmińską znajdują się już na drodze z pierwszeństwem przejazdu, a nie na podporządkowanej, jak to ma miejsce na odcinku od Rynku do skrzyżowania. 
 
(więcej czytaj w gazecie...)
 

 

Artykuł wyświetlono 3670 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
tu mik - 06 październik 2016, 03:44

Czy straż miejska otrzymała mandat za nieprawidłowe parkowanie. Na zdjęciu widać wyraźnie, że nie ma przepisowych 10 m od przejścia dla pieszych .

Avatar_missing_small
tu mik - 06 październik 2016, 03:44

Czy straż miejska otrzymała mandat za nieprawidłowe parkowanie. Na zdjęciu widać wyraźnie, że nie ma przepisowych 10 m od przejścia dla pieszych .

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 06 październik 2016, 19:40

Tu mik to stary tłumik,który należy wymienić
Do rzeczy - według mojej orientacji odległość pojazdu od przejścia nie ma znaczenia ponieważ przejście dla pieszych jest pod kontrolą Policji i Straży Miejskiej.

Avatar_missing_small
x Men - 06 październik 2016, 20:03

temat inny...
Mnie zastanawia czy koperta na ul.56 Pułku Piechoty namalowana na chodniku jest zgodna z przepisami? poza tym wyjeżdżający z przyległej posesji będą mieli zasłonięty widok.To jest raczej absurd warty uwagi

Dodaj komentarz