Kontrowersyjne decyzje sędziów i kibicowskie race

Astra wygrała piłkarskie derby z Piastem Kobylin

Paweł Krawulski, 30 kwiecień 2017, 21:24
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W rozegranych w niedzielę, 30 kwietnia derbach powiatu krotoszyńskiego górą piłkarze Astry Krotoszyn. Pokonali oni Piasta Kobylin 2:1 (0:1). Tym samym zrewanżowali się za porażkę z rundy jesiennej 0:5.
Astra wygrała piłkarskie derby z Piastem Kobylin
Astra wygrała piłkarskie derby z Piastem Kobylin

ZOBACZ ZDJĘCIA

Triumf podopiecznym Leszka Krutina nie przyszedł jednak łatwo. Zwycięską bramkę zdobyli w ostatniej akcji spotkania. Derby, jak mówi stare piłkarskie przysłowie, rządzą się swoimi prawami. Nie inaczej było na stadionie przy ul. Sportowej w Krotoszynie. Ponad stuosobowa publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Obie jedenastki grały na 100 proc. możliwości. Głównym bohaterem widowiska była jednak trójka sędziowska z Arkadiuszem Reślińskim na czele. O ile błędy asystentów, w postaci odgwizdania pozycji spalonej można wytłumaczyć, to o tyle dziwną taktykę przyjętą przez arbitra głównego kibice nie mogli zrozumieć. Dawali temu wyraz przez całe spotkanie poprze niecenzuralne wypowiedzi. Końcowy efekt: 5 żółtych kartek dla Astry i 2 dla zawodników Piasta wskazuje, że był to mecz walki.

Po raz kolejny o swoim istnieniu dali znać Fanatyczni Fani. W drugiej  połowie trzykrotnie odpalali race, co zostało później uwzględnione w protokole meczowym. Pozytywnym bohaterem okazał się za to nowy nabytek Astry Ostap Lialiuk. Pomocnik Asterki rodem z Ukrainy pierwszy raz zaprezentował się krotoszyńskiej publiczności. Od razu wkupił się w ich łaski, strzelając dwa gole. Honorowe trafienie dla kobylińskiej ekipy zdobył  również nominalny pomocnik Mateusz Wachowiak. 

Artykuł wyświetlono 1461 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz