Basket Krotoszyn wygrał ligę w Ostrowie!

Sebastian Pośpiech, 19 kwiecień 2016, 12:33
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Drużyna koszykarska Basket Krotoszyn wygrała Ostrów Basket Ligę. W całym sezonie przegrała zaledwie 2 mecze. – Nie mieliśmy chwili zwątpienia, bo zawsze graliśmy bardzo zespołowo – mówi Piotr Staśkowiak, kapitan.

To już piąty tytuł mistrzowski wywalczony przez krotoszyńskich koszykarzy

W meczach finałowych (rozgrywanych do dwóch zwycięstw) rywalem Basketu Krotoszyn był Octagon z Ostrowa Wlkp. 5 kwietnia pierwszy mecz o złoto nasi zawodnicy wygrali 62:52. Pierwsze skrzypce grali Tomasz Wójcik (18 pkt.), Krystian Bielawski (17 pkt. i 4 zbiórki) oraz Łukasz Marszałek (12 pkt.). O wygranej zdecydowały dwie początkowe kwarty, w których Basket wypracował sobie całą przewagę.
Po tygodniu odbył się drugi pojedynek. Mecz ten należałoby chyba nazwać konkursem rzutów osobistych. W całym spotkaniu krotoszynianie, często faulowani przez rywali, oddali  aż 42 rzuty, z czego trafili 32. - Od początku gry mieliśmy jasno określony cel: mocna obrona,  a atak przyjdzie sam. I tego się trzymaliśmy – mówi Łukasz Woźny, rozgrywający. Częste rotowanie składem i napędzanie gry przez walkę na boisku oraz gorąca atmosfera na ławce rezerwowych spowodowały, że krotoszynianie pewnie wygrali 3 kwarty. Dzieki niesamowitej walce przewaga naszych koszykarzy w pewnym momencie osiągnęła nawet 20 pkt. Przeciwnicy ostatnim zrywem napędzili naszym strachu, niwelując ją do 5 pkt. Przerwa na żądanie krotoszyńskiej drużyny i męskie mocne słowa wpłynęły na uspokojenie gry i odskoczenie na 10 pkt. Po ostatnim gwizdku sędziego Basket Krotoszyn mógł już świętować zdobycie tytułu mistrza OBL w sezonie 2015/2016. Naszym graczom towarzyszyła grupa kibiców, m.in. Andrzej Piotrowski, Waldemar Wronecki i Marek Wojtaszek.