Bieg Krotosa w upalnym słońcu

Sebastian Pośpiech, 28 maj 2017, 14:56
Średnia: 0.0 (0 głosów)
340 zawodników z Polski i zagranicy ukończyło w 38 edycji Biegu Krotosa. Warunki były trudne ze względu na palące słońce i wysoką temperaturę powietrza.

Chwilę po starcie z Rynku

Dekoracja zwycięzców jednego z biegów uczniów szkół podstawowych

ZDJĘCIA

Przed startem 10-km biegu głównego na Rynku w Krotoszynie odbyły się biegi przedszkolaków oraz uczniów. Gdy zawodnicy byli na trasie dekorowano dzieci i młodzież rywalizującą na krótszych dystansach.

Pierwszy linię mety minął - po przebiegnięciu dokładnie 9,65 km - Kenijczyk Henry Kembol w czasie 32:25 min. Po 3 sek. Po zwycięzcy przybiegł jego rodak  Edwin Melly. Na podium znalazł się krotoszynianin Marcin Witkowski (MKS Parasol Wrocław).

Kategorię kobiet wygrała Kenijka Ruth Chemisto Matebo (35:08 min.). Tanja Griessbaum zajęła drugą lokatę, a krotoszynianka Justyna Olejniczak (38:55 min.) – trzecią.