Burmistrz Bratborski kontra były radny Zawodny

Sebastian Pośpiech, 20 wrzesień 2017, 15:37
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Słowa Jacka Zawodnego, byłego radnego rady miejskiej, sugerujące, by radni pochylili się nad budżetem obywatelskim i projektem ścieżek rowerowych, wywołały reakcję burmistrza Koźmina Macieja Bratborskiego.
Burmistrz Bratborski kontra były radny Zawodny

13 września w sesji rady miasta uczestniczył Jacek Zawodny. Świeżo upieczony dyrektor koźminskiej Szkoły Podstawowej nr 1 podziękował samorządowcom za trzyletnią współpracę. Poprosił radnych, by jeszcze raz pochylili się nad budżetem obywatelskim, który zgłaszał w styczniu 2016 r. i nad opracowaniem projektu budowy ścieżek rowerowych w gminie. (..).
Po wyjściu Zawodnego z sali obrad, pod koniec sesji, burmistrz odniósł się do tych słów. - Jestem ostatnią osobą, która pokazywałaby swoje dokonania czy zasługi. Raczej skłaniam się ku pracy kolektywu. Jednak muszę się odnieść do przesłania, które pan Zawodny nam zostawił – zaczął. Bratborski przypomniał, że budżet obywatelski zaproponował w kampanii wyborczej z 2014 r. Radni Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej szli z tym programem do wyborów. Jak powiedział, w latach 2015-2016 - ze względu na dość zmienną dynamikę funkcjonowania gminy związaną z reformą oświaty -  postanowililiśmy opóźnić wprowadzenie budżetu obywatelskiego, a dziś mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że nie widzę możliwości wprowadzenia go w tej kadencji, ponieważ przyszły rok będzie newralgiczny jeśli chodzi o zmiany w placówkach oświatowych.

(CAŁY TEKST W WYDANIU PAPIEROWYM Z 20.09)

Artykuł wyświetlono 636 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz