Darłówko. Znaleziono ciała dwójki dzieci z Sulmierzyc (AKTUALIZACJA)

Sebastian Pośpiech, 16 sierpień 2018, 10:34
Średnia: 5.0 (1 głosów)
W czwartek 16 sierpnia o godz. 9.00 rano wznowiono poszukiwania dwójki dzieci z Sulmierzyc, które porwała fala w Darłówku. Brali w niej udział płetwonurkowie, którzy sprawdzać będą linię umocnień falochronów.
Darłówko. Znaleziono ciała dwójki dzieci z Sulmierzyc (AKTUALIZACJA)

- W akcji biorą udział nurkowie, strażacy, ratownicy WOPR-u, grupa specjalistycznego ratownictwa wodno-nurkowego OSP w Koszalinie z klubu MARES oraz Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa z Darłowa - informuje Agnieszka Łukaszek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.
Poszukiwania pod wodą prowadzono wzdłuż umocnień falochronu. Ratownicy sprawdzali, czy dwoje dzieci nie znajduje się pod kamieniami.Ciało chłopca zostało znalezione na wysokości wschodniego falochronu. Ratownicy wydobyli zwłoki i zabezpieczyli je. Potwierdzenie, czy jest to ciało poszukiwanego 13-latka, da identyfikacja. 
18 sierpnia odnaleziono dryfujące około 200 m od falochronu ciało dziewczynki. Jest to najprawdopodobniej 11-letnia siostra chłopca.

Przypomnijmy: 14 sierpnia na niestrzeżonej plaży dzieci kąpały się pod opieką matki. W pewnej chwili kobieta poszła z 2-letnim dzieckiem do toalety. W tym momencie rodzeństwo zniknęło pod wodą. To dwaj bracia: 14-latek i 13-latek oraz ich siostra 11-latka z Sulmierzyc kąpali się w morzu w Darłówku pod opieką matki. Gdy matka wróciła, nie zobaczyła w wodzie nastolatków.

Matką dzieci, jak nieoficjalnie ustaliliśmy, jest siostra jednego z radnych Rady Miejskiej w Sulmierzycach.
Ratownicy wyciągnęli z morza jedno z dzieci i je reanimowali. Zostało zabrane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W szpitalu chłopiec zmarł. Dwójka pozostałych dzieci nie udało się odnaleźć.

Artykuł wyświetlono 4763 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz