Dom kultury doczeka się remontu?

Gracjan Jaworski, 21 luty 2017, 11:53
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Sulmierzycki Dom Kultury od lat daremnie czeka na odkładany przez miasto gruntowny remont. Czy to się zmieni?
Dom kultury doczeka się remontu?

Priorytetem jest wymiana dachu

W 2013 r. opracowano projekt gruntownej modernizacji tego budynku. Ponieważ inwestycja miała kosztować powyżej 5 mln zł, miasto nie mogło jej zrealizować. 
W 2015 r. budynkowi groziło zamknięcie. Dom kultury dostał także od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego nakaz rozebrania przybudówki do sali głównej. Zadanie to jednak odłożono na później. Według ówczesnego dyrektora najpilniejszy był remont dachu. 
Od tamtego czasu minęły 2 lata. Gruntownego remontu budyku ani  dachu nie wykonano. Mimo to dom kultury wciąż funkcjonuje. 
O zapomnianą inwestycję zapytaliśmy burmistrza Dariusza Dębickiego. - Na pewno będzie zmiana projektu, który został opracowany cztery lata temu. To nie tylko moje zdanie, ale i radnych, że nie stać nas na takie koszty, o jakich mówi projekt - powiedział. Jak zauważył, nie ma potrzeby dobudowywania do obiektu kolejnych budynków. - Priorytetem jest wymiana dachu. Miasto zleciło już sporządzenie kosztorysu. Trzeba wymienić kozły i pokrycie. Koszt szacunkowy  to około pół miliona złotych  - dodał. 
(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)
Artykuł wyświetlono 1962 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz