Rzecz Krotoszyńska nr 31 (1110) z 2.08.2016 r.

Droga Biadki - Różopole do remontu. W końcu będzie on wykonany?

Sławek Pałasz, 03 sierpień 2016, 13:47
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dziury, popękany asfalt, nierówności, wybrzuszenia – tak w skrócie można opisać stan drogi powiatowej wiodącej z Biadek przez Jasne Pole do Różopola. „W Krotoszynie to wszędzie ulice i chodniki powstają, a u nas co? Przejazd tą drogę to poważny problem” – mówi nam mieszkanka Różopola.
Droga Biadki - Różopole do remontu. W końcu będzie on wykonany?

Odcinek Różopole-Jasne Pole. Jeździć trzeba tu slalomem

Droga Biadki - Różopole do remontu. W końcu będzie on wykonany?

Między Jasnym Polem a Biadkami tez nie jest lepiej

Najgorzej jest między Jasnym Polem a Różopolem. Droga prowadzi tam przez las. – Miejscowi wiedzą, że nie warto tamtędy jechać zbyt szybko, ale przecież z tej drogi bardzo często korzystają również osoby spoza naszych wiosek – twierdzi kobieta, która zwróciła się redakcji. Jak dodaje, w zeszłym roku jeden z kierowców uszkodził swoje auto przez dziury. Nie wie jednak, czy zgłosił to administratorowi szosy, czyli Powiatowemu Zarządowi Dróg.
Przy drodze postawiono zostały znaki informujące o utrudnieniach, ale to nie załatwia sprawy. W ubiegłym roku drogowcy łatali co prawda nawierzchnię, jednak deszcze i przejeżdżające auta zrobiły już swoje.  
- Ta droga jest w bardzo złym stanie. Szczególnie odcinek prowadzący przez las ma wilgotne podłoże. Przejeżdżający tamtędy ciężki sprzęt również przyczynia się do zniszczeń – stwierdza Krzysztof Jelinowski, dyrektor PZD. 
 
W gazecie przeczytasz, 
czy jest szansa, by droga ta zostanie wyremontowana,
kiedy to nastąpi, 
i czym różni się obecna sytuacja od tej z września 2015 r.,
kiedy również podejmowaliśmy temat tej drogi. 
 
Artykuł wyświetlono 1261 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz