ZUS pracuje dłużej

E-zwolnienia wchodzą w życie. Koniec z papierowym L4

(red.), 30 listopad 2018, 09:20
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Już w najbliższą sobotę e-zwolnienia stają się jedyną możliwą formą zwolnień lekarskich. ZUS robi kolejny krok, by ułatwić lekarzom przejście od formy papierowej do e-ZLA. Dłużej otwarte będą sale obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej.
E-zwolnienia wchodzą w życie. Koniec z papierowym L4

Od początku grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do przeszłości. Obowiązkowe stają się zwolnienia elektroniczne, czyli e-ZLA. W piątek, 30 listopada, lekarze będą mogli skorzystać z pomocy pracowników wszystkich sali obsługi klienta ZUS w kraju do godz. 18.00. Dzień później, czyli 1 grudnia, oddziały ZUS organizują tzw. Białą Sobotę (9.00-13.00), podczas której lekarze będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich.
Wszyscy ci lekarze, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli tego dnia zarejestrować profil, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień. Medycy, którzy są zainteresowani tematyką e-zwolnień, ale nie dotrą w sobotę do oddziałów ZUS, będą mogli przez cały weekend skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej.
Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00. Z kolei już od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6.00 do 22.00.

 

Artykuł wyświetlono 347 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz