Rzecz Krotoszyńska nr 36 (1011) z 9.09.2014

Franciszek w Korei

Sławek Pałasz, 09 wrzesień 2014, 10:29
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Pomiędzy 14 a 18 sierpnia papież Franciszek odbył kolejną pielgrzymkę zagraniczną, tym razem udał się do Korei Południowej. Podróż przebiegała pod hasłem Powstań, świeć!
Franciszek w Korei

Bez wątpienia, to co mówił Franciszek skierowane było przede wszystkim do Koreańczyków i nawiązywało na ich niezwykle trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się to państwo, od 1953 r. podzielone na Koreę Południową i Północną. Kiedy analizuje się przemówienia papieskie, trzeba pamiętać, że swoje słowa kieruje on w pierwszej kolejności do osób zainteresowanych, ale są tam również treści adresowane do wszystkich wierzących, a nawet do ludzi dobrej woli, bez względu na przekonania religijne.
Na początku pielgrzymki Franciszek zaznaczył, że swój pobyt w Korei chciałby poświęcić budowaniu pokoju i modlitwie o pokój. Zaznaczył, że nie ma dwóch Korei, jest za to jedna rodzina, tyle że w tej chwili podzielona. Zjednoczenie państwa może nastąpić, gdy wierni żywić będą taką nadzieję i rozpoczną modlitwę w tej intencji.
Na spotkaniu z miejscowymi hierarchami mówił, że zadaniem biskupów jest troska o wiernych. - Jesteście stróżami cudów, których dokonuje Bóg w swoim ludzie – mówił. Prosił biskupów, by byli także stróżami pamięci i nadziei, co oznacza nie tylko pielęgnowanie historii i docenianie łask przeszłości, ale również odwoływanie się do dalekowzrocznych wyzwań na przyszłość.

(więcej w gazecie)

Artykuł wyświetlono 1306 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 10 wrzesień 2014, 07:38

Korea podzielona na północną i południową od 1953 a aresztowania w roku 1953 już będąc kardynałem Stefana Wyszyńskiego ( zwolennik uregulowania stosunków Kościół - państwo ) przez Polską władze.Trudno jest cokolwiek napisać a żeby kogoś nie obrazić.Polskie władze w latach komunizmu uważało,że Kardynał jest zagrożeniem dla Polski o osadziły w areszcie.Polski komunizm miał szerokie plecy i potrafił dokuczyć niejednemu Polakowi i w świecie też.Korea północna naśladuje nadal ten komunistyczny reżim bo tak to jej wygodnie i dziś a żeby je połączyć wymaga to dużego wkładu politycznego i jak twierdzi Papież Franciszek wymaga to również wkładu kościelnego.
W obecnym układzie politycznym w świecie to Korea północna się panoszy i jej ta droga jest wygodna i połączenie dziś dwóch państw w takiej nienawiści jest trudne do zrealizowania.Kościół ma pewne możliwości i wydaje mi się że uregulowanie stosunków Korei północnej i południowej to na razie odległy czas.

Avatar_missing_small
Tadeusz Kaczmarek - 12 wrzesień 2014, 22:41

Lepiej nie pisz nic bo to pisanie Twoje nie trzyma się ani kupy ani D-PY,jesteś facet nie reformowalny.POZDRAWIAM

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 13 wrzesień 2014, 02:49

Panie Kaczmarek i wynika,że uczęszczaliście do szkoły specjalnej na ul.ostrowskiej w Krotoszynie.

Avatar_missing_small
Tadeusz Kaczmarek - 15 wrzesień 2014, 00:01

Marianie drogi w okolicach Borku nie było szkoły specjalnej do której byś mógł uczęszczać z twoją ułomnością intelektualną.Przyprowadziłeś się więc na ul Rolniczą i wokół siejesz nienawiść między sąsiadami.POZDRAWIAM

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 15 wrzesień 2014, 08:29

Panie Kaczmarek ostrzegam.Ostatnio w Jarocinie aresztowano osobę o stosowanie stalkingu w internecie. Uzasadniam - Pana zniewagi są nagminne i tak kilka razy użył Pan sformułowania,że jestem nie reformowalny nie mając dowodu i nadal Pan stwarza podstawy a żeby mnie znieważać.Ponadto znieważa Pan zasady Konstytucji RP art.31 i art.32 oraz 37

Dodaj komentarz