Galeria Krotoszyńska rozbuduje się. Będą nowe sklepy

Sebastian Pośpiech, 16 październik 2018, 09:27
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Rozbudowa Galerii Krotoszyńskiej rozpocznie się w listopadzie. Obiekt powiększy się o 3.300 m kw. Na terenie dawnego browaru, od strony ul. Mickiewicza, do grudnia powstanie restauracja McDonald’s.
Galeria Krotoszyńska rozbuduje się. Będą nowe sklepy

Patryk Rzepka na tle placu budowy z wizualizacją nowej części Galerii Krotoszyńskiej

Teren po krotoszyńskim browarze to teraz plac budowy. Od zeszłego roku wznoszone są tam dwa bloki mieszkalne, od kilku tygodni natomiast trwa budowa restauracji McDonald’s. Ta restauracja sieciowa będzie ulokowana w strefie rozbudowy Galerii Krotoszyńskiej.

Powiększą dwukrotnie
- Prace rozpoczną się tam w listopadzie, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na przełomie 2019 i 2020 r. zostaną zakończone – mówi Patryk Rzepka, menedżer Galerii Krotoszyńskiej. Inwestor, którym jest spółka KSH Invest ze Śremu, czyli właściciel GK, powiększy część handlową o 3.300 m kw. Cała powierzchnia nowej części wyniesie 4.100 m kw., a zatem galeria powiększy się dwukrotnie. Powstanie parking zewnętrzny przewidziany na ponad 100 miejsc dla samochodów. Gotowa jest koncepcja ogólna obiektu, a szczegóły są dopracowywane.

Głównie odzieżówka
Jakie sklepy będą w GK, na razie nie wiadomo. Trwają rozmowy z wieloma potencjalnymi najemcami, głównie z branży odzieżowej. – W tej chwili nie możemy ujawnić ich nazw, ale marek typy „H&M czy „Reserved” na pewno nie będzie. Rozmawiamy z firmami, które mogą komplementarnie uzupełnić to, co mamy teraz na terenie naszego centrum handlowego – informuje menedżer. W nowej części na razie nie planuje się żadnego lokalu gastronomicznego. Żaden z istniejących punktów nie zostanie też zlikwidowany.

Artykuł wyświetlono 4316 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz