PROBLEM PRZY SP NR 8

Jak się dziecko potknie, będzie nieszczęście

Sebastian Pośpiech, 02 październik 2018, 10:28
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Mieszkaniec Krotoszyna nie może się doprosić o usunięcie wystających z chodnika cokolików przy głównym wejściu do Szkoły Podstawowej nr 8. Jego zdaniem zagrożeniem są również luźne łańcuchy na barierkach od strony ul. 23 Stycznia.
Jak się dziecko potknie, będzie nieszczęście

Cokolik wystaje kilka centymetrów ponad nawierzchnię chodnika


Na chodniku od strony ul. Masłowskiego, gdzie znajduje się stojak na rowery, na płytkach chodnikowych są 3 małe podwyższenia, zapewne pozostałości po cokołach, na których montowano flagi. Dwa z nich niemal zrównały się już z podłożem, jednak jeden wystaje ok. 5 cm ponad płytki. Chwila nieuwagi może być powodem potknięcia się i bolesnego upadku. Według naszego Czytelnika należy zlikwidować przeszkodę.
Jak się okazało, zgłaszał tę sprawę na zebraniach z radą osiedla nr 8 już przed dwoma laty. Ponawiał prośbę przed rokiem i w tym roku. Nie dostał żadnej odpowiedzi. Jak to? – Normalnie, urzędnicy nie odpowiedzieli mi. Zachowywali się tak, jakby nie słyszeli mojego pytania, kiedy zostanie to usunięte – powiedział nam rozżalony krotoszynianin. Dyrektor ósemki Katarzyna Maciejewska mówi, że na przyszły rok jest zaplanowana przez urząd miejski modernizacja całego terenu wokół szkoły. – Wiele razy zwracaliśmy uwagę na konieczność wymiany całego chodnika. Sami nie możemy go ruszyć ani usunąć – twierdzi Maciejewska.