Koalicja PSL-SIO w powiecie przypieczętowana

Paweł Krawulski, 06 listopad 2018, 13:06
Średnia: 0.0 (0 głosów)
- Podpisanie umowy koalicyjnej między PSL a SIO ucina wszelkie spekulacje - tak decyzję o podziale stanowisk skomentował jeszcze przed inauguracyjną sesją nowej Rady Powiatu Krotoszyńskiego starosta Stanisław Szczotka.
Koalicja PSL-SIO w powiecie przypieczętowana

Hieronim Marszałek nie zamierza być pokornym radnym

Koalicja PSL-SIO w powiecie przypieczętowana

Andrzej Skrzypczak (PiS) będzie szefem komisji rewizyjnej


Jak już informowaliśmy, w 19-osobowej radzie powiatu zasiądzie 6 przedstawicieli PSL, 5 SIO, 4  PiS, 3 OPS-u oraz jedna osoba z Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna. Taki układ sprawia, że stanowiska zachowają starosta Stanisław Szczotka (PSL) i jego zastępca Paweł Radojewski (SIO).

Brodziak odmówił
Prezydium PSL wyznaczyło swoich kandydatów do objęcia stanowisk. S. Szczotka chciał szerszej współpracy ponad podziałami, zatem zwrócił się do OPS. Zaproponował wracającemu do rady Zbigniewowi Brodziakowi (OPS) kierowanie marginalną komisją skarg, wniosków i petycji. Ten jednak odmówił, chcąc wyższej funkcji, tj. drugiego zastępcy przewodniczącego rady. - Otrzymałem wstępną zgodę, ale z zastrzeżeniem, że muszą to zaakceptować władze PSL - mówi.
Podczas obrad prezydium PSL, pomimo wstawiennictwa Juliana Joksia, wniosek Brodziaka przepadł. - Tym razem telefonicznie dowiedziałem się, że mogę kierować pracami komisji rewizyjnej. Grzecznie odmówiłem przypominając, że fotel ten zwyczajowo przynależy przedstawicielowi najliczniejszej partii opozycyjnej. W tym wypadku jest to PiS i nie ma potrzeby po raz drugi z rzędu zmieniać reguł gry, tak jak w 2014 r. w przypadku Dariusza Rozuma z PO - mówi Brodziak. Starosta zatem zaproponował stołek liderowi PiS Andrzejowiu Skrzypczakowi.

Rozum w koalicji
Wspomniane działania spowodowały zaniepokojenie innych członków PSL. - Odebrałem sporo telefonów od partyjnych kolegów, którzy  pytali czy buduję koalicję z OPS i PiS. Dlatego zdecydowałem się uciąć wszelkie spekulacje - relacjonuje Szczotka. Wkrótce okazało się, że przewodniczącym rady powiatu zostanie Juliusz Poczta (SIO), a jego zastępczynią będzie Irena Rękosiewicz (PSL).
Niespodzianką jest zaproponowanie stanowiska drugiego zastępcy Rozumowi. – Kandydatura uzyskała rekomendację prezydium PSL - informuje włodarz powiatu. Przy okazji dementuje pogłoski, jakoby zrobił to na wyraźną prośbę europosła Andrzeja Grzyba.

Artykuł wyświetlono 570 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 07 listopad 2018, 04:37

Proponowane przez mnie zmiany w SPZOZ.
Pisałem zaraz po wyborach a żeby unormować te instytucje bo są widoczne argumenty.które nie są przyjazne dla zdrowia.Jakby sprawa ruszyła z miejsca ale wszelkie wątki,które drażnią nadal istnieją - kruk krukowi oka nie wydziobie.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 07 listopad 2018, 19:12

Można by było dodać taką sprawę,która też jest drażniąca.
Markety Dino Polska w Krotoszynie tworzą dziwne zachowanie wobec klienta i wynika,że jest to narzucane.Przyczyna jest zróżnicowana co może stanowić,że może być jeszcze bardziej nie ludzko.Przyczyna takiego zjawiska jest jakby wzięta z kapelusza i tworzy się z igły widły co wymagałoby wyjaśnienia lub wyłączenia takiego Market z handlu - klienta cierpliwość nie jest na wagę.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 08 listopad 2018, 06:25

Tak ta sprawa tego Marketu Dino stała się napięta,że najlepiej jakby Administracja z tego Marketu zrobiła sobie parking samochodowy dla swojej świty - byłby wilk syty i koza cała.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 08 listopad 2018, 18:31

Na koniec to wynika,że ktoś to wszystko piętnuje.Sprawy te są bolesne i nie można tego pomijać a trzeba o takich sprawach pisać na tym forum.Pisząc to wbija się jakiś klin i kto tym klinem operuje i jaką ma z tego korzyść - wbijanie klina to jedynie przyjemność.
Pozdrawiam

Dodaj komentarz