Kominy należy czyścić regularnie. Zabójczy czad czyha!

tekst i foto: Paweł Krawulski, 04 listopad 2017, 20:35
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Komendant Powiatowej Straży Pożarnej bryg. Jacek Strużyński, wspomagany przez mł. bryg. Janusza Kalaka długo wyliczał skutki braku przeglądów przewodów kominowych.
Kominy należy czyścić regularnie. Zabójczy czad czyha!
Kominy należy czyścić regularnie. Zabójczy czad czyha!

ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA W STRAŻY

Okazją było zorganizowane 30 października spotkanie strażaków i kominiarzy z przedstawicielami wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych z terenu powiatu krotoszyńskiego. Zanim doszło do omówienia tematu, komendant przytoczył fakty. – W tym roku interweniowaliśmy już 38 razy, jeśli chodzi o zdarzenia związane z pożarami sadzy w przewodach kominowych, W 12 przypadkach stwierdzone zostało występowanie tlenku węgla. W zdarzeniach tych zginęło 2 mieszkańców powiatu krotoszyńskiego  - stwierdził komendant. Chodzi o dwa tragiczne zdarzenia. 28 stycznia br. śmierć w wyniku zatrucia czadem poniósł 16-latek z Sulmierzyc. Z kolei 12 września zmarł 78-letni mieszkaniec Krotoszyna. 

Artykuł wyświetlono 545 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 06 listopad 2017, 02:44

Nasuwa się taka myśl która brzmi według wypowiedzi papieża Jana Pawła drugiego
i obecnie postać czy osoba święta - zmień oblicze tej ziemi - tej ziemi,
Kominiarz i strażak jakby idący w parze niosąc by szczęście i pomoc koniecznie potrzebną.Obecnie a już od dłuższego czasu szuka się szczęścia w różnych dziedzinach i czy kominiarze uszczęśliwią Straż Pożarną.Krotoszyn to taką złożona profilaktyka,która chce osiągnąć konieczny cel ale jakim kosztem - zobaczy się czy zobaczymy.Należy dodać to co Bóg złączy człowiek niechaj nie waży się to zmieniać.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 06 listopad 2017, 08:53

Zauważa się,że to nadane zło się odsunęło ale czy minęło Krotoszyn.Takie zło pozostawia ślad i należy to zło dobrym zwyciężyć.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 08 listopad 2017, 12:44

Tak się układa a żeby umieścić oto taki komentarz.
Plebiscyt na ulubionego proboszcza roku 2017,który zakończył się parę dni temu.Obserwując to głosowanie to można by ocenić ( według stopnia nauczycielskiego ) na ocenę dostateczną.Sytuacja wynikająca by w Kościele nie jest zbyt optymistyczna i co może być tego przyczyną.Jestem też osobą wierzącą i w samym mnie też wyzwala się pewny rodzaj kościelnej zgryzoty i gdzie to ma początek.Można zauważyć,że w Kościele zapanował tzw. kościelny itd,który może umniejszać godność osoby wierzącej.Złote ołtarze to nie wszystko ale ważne jest być zrozumieniem dla parafianina - tego może brakować.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 13 listopad 2017, 10:42

Z przygniatającą siłą jest wymuszany dalszy komentarz.i czego ma dotyczyć.Wynika,że usiłuje się doprowadzać do tego a żeby wyciągnąć jak najwięcej wiadomości związanych z życiem prywatnym.Życie prywatne to nie igraszka a idiotyzmowi nie należy ulegać.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 14 listopad 2017, 07:31

Na koniec tych całych spraw to by wynikało,że Ratusz w Rynku i w Krotoszynie puszcza parę.Można przypuszczać,że mogą się zakończyć internetowe poniżania na tym forum jak i również może się zmieniać życia rodzinne tu i ówdzie.

Dodaj komentarz