Rzecz Krotoszyńska nr 04 (1031) z 27.01.2015 r.

Koncerty na rynku, gala disco-polo i festiwal sztuki ulicznej

Sebastian Pośpiech, 27 styczeń 2015, 09:00
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dni Krotoszyna odchodzą do lamusa. - Nie robimy tej idiotycznej imprezy - powiedział radnym szef Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Zamiast niej odbędzie się cykl koncertów na rynku. Wystąpią takie gwiazdy, jak Anna Maria Jopek, Raz Dwa Trzy, Voo Voo.
Koncerty na rynku, gala disco-polo i festiwal sztuki ulicznej

Dyrektor KOK Wojciech Szuniewicz przedstawił radnym plan wydarzeń kulturalnych na 2015 r.

Powodem rezygnacji z Dni Krotoszyna są rosnące koszty imprezy. - Głównie przez wysokie i nienadające się do negocjacji gaże polskich wykonawców muzycznych - tłumaczy Wojciech Szuniewicz, dyr. KOK. Ostatnio zaproszeni artyści zainkasowali łącznie 253 tys. zł. W 2014 r. święta miasta kosztowały aż 423 tys. zł (najwięcej w historii). Ludzie byli zadowoleni, bo wystąpiły dla nich gwiazdy (wokaliści Sylwia Grzeszczak i Zbigniew Wodecki oraz zespoły Afromental i Lemon), które sami wybrali w plebiscycie. Dzięki, oprotestowanej zresztą, decyzji o wprowadzeniu odpłatności 2 zł za udział w dniach miasta, Urząd Skarbowy zwrócił KOK-owi 75 tys. zł.  
W zamian dom kultury oferuje mieszkańcom koncerty na odnowionym rynku. Jak mówi dyrektor Szuniewicz, rewitalizacja wymusza działanie na reprezentantach wielu dziedzin życia – to nie tylko inwestycja. - Kluczowa w  tym działaniu jest kultura, dla której zrewitalizowany rynek stanowi wyzwanie. Znakomity repertuar, urokliwe miejsce, komfort odbioru - te elementy w naturalny sposób będą podkreślały wyjątkowość naszego rynku - stwierdza szef KOK. Stąd cykl 6 ambitnych koncertów, które będą odbywać się co 2 tygodnie, począwszy od 20 czerwca. Na pewno wystąpią: Anna Maria Jopek, Raz Dwa Trzy, Voo Voo, Kapela ze Wsi Warszawa.

(więcej przeczytasz w gazecie)

Artykuł wyświetlono 3869 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz