Kończą nowe ścieżki rowerowe w Krotoszynie

Sebastian Pośpiech, 09 sierpień 2017, 13:37
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Zakończyły się roboty budowlane na ścieżce pieszo-rowerowej na ul. Konstucji 3 Maja w Krotoszynie. Do końca sierpnia powstanie jeszcze ponad dwukilometrowa trasa rowerowa na ul. Raszkowskiej, Mahle i w Kobiernie.
Kończą nowe ścieżki rowerowe w Krotoszynie

foto S. KALAK

Kończą nowe ścieżki rowerowe w Krotoszynie

foto S. KALAK

Na odcinku do dworca kolejowego do skrzyżowania z ul. Mickiewicza powstała trasa dla pieszych i cyklistów o dł. 640 m. Kostką brukową wyłożyli ścieżkę pracownicy firmy Gembiak-Mikstacki. – Na 14 sierpnia zaplanowaliśmy odbiór techniczny inwestycji. Pozostaje nam założenie oznakowania i ze ścieżki będzie można korzystać - mówi Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Rowerzyści będą mogli jeździć ścieżką w obu kierunkach.
Trwają prace budowlane na ul. Raszkowskiej, po stronie ogrodów działkowych. Przetarg za 675 tys. zł na wykonanie traktu wygrała firma Brukarstwo Kasprzak z Koźmina.
Nowa trasa o dł. 1200 m ma zostać zakończona jeszcze w wakacje.
Równocześnie PZD nadzoruje budowę ścieżko pieszo-rowerowej od ul. Mahle do Kobierna. Ten odcinek, również o dł. ok. 1200 m, wybuduje wspomniana wyżej firma z Koźmina, która wygrała przetarg za 891 tys. zł.

Artykuł wyświetlono 1754 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz