Koniec z komunistycznymi ulicami

Gracjan Jaworski, 07 luty 2017, 13:29
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Do kwietnia br., w związku z decyzją sejmu, z przestrzeni publicznej muszą zniknąć nazwy związane z komunizmem. W Sulmierzycach pozostały dwie opatrzone nimi ulice - Gen. Świerczewskiego i XXX-lecia PRL.
Koniec z komunistycznymi ulicami
Osoby zamieszkujące wspomniane ulice nie będą musiały ponosić kosztów związanej z nowymi nazwami zmiany dokumentów. - Wszystkie dokumenty, które zawierają nazwy ulic, będą mogły być używane, dopóki nie minie ich ważność - uspokaja burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki. 
Sulmierzycki magistrat postanowił dać mieszkańcom prawo wyboru nowych.
(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)
Artykuł wyświetlono 2151 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 12 luty 2017, 15:42

Komunizm przestał istnieć od roku 1989 i dopiero teraz otrzeźwieli - ale i tak bywa.
Obecnie można się zastanawiać po co Polsce takie uzbrojenia.Z archiwum wynika,że Niemcy przed drugą wojną światową też się zbroi na potęgę i w końcu wypalili.
Realizm może oznaczać podstawę człowieka,który w swoich działaniach uwzględnia wszystkie warunki zewnętrzne i własne możliwości,czyli dokonuje trzeźwej,zdroworozsądkowej oceny sytuacji.
Czy w Polsce było i jest zagrożenie ze wschodu to po przemianach takie zagrożenie zostało Polsce przypisane z którego trudno obecnie jest wyjść.Dziś silna armia daje pewną satysfakcje - ale walczyć z przypisaną robotą może być różnie.

Dodaj komentarz