Konrady na wielkim ekranie

Paweł Krawulski, 03 kwiecień 2018, 13:02
Średnia: 0.0 (0 głosów)
29 marca w kinie Przedwiośnie odbył benefis krotoszyńskiego filmowca-amatora, Franciszka Konradego.
Konrady na wielkim ekranie

fot. P. KRAWULSKI

Konrady na wielkim ekranie

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZOBACZYSZ TUTAJ

Było to trzecie spotkanie w ramach projektu Krotoszyn na wielkim ekranie, prezentującego filmy o mieście z ostatniego półwiecza.
Postać 79-letniego filmowca, który pracowała w nieistniejących od 2006 r. Zakładach Mięsnych w Krotoszynie, przybliżył widzom Paweł Płócienniczak z ośrodka kultury. Przypomniał, że w tym roku mija 50 lat od nakręcenia przez krotoszynianina pierwszego filmu dokumentalnego. – Proponował nam inny sposób widzenia w ponurych czasach komunizmu. Charakteryzowało go również wyczucie dziennikarskie. Nie tylko tworzył reportaże, ale i pisał do nich komentarze, często balansując na granicy cenzury. Do tego kręcił swoje filmy na ośmiomilimetrowej taśmie, a później musiał dodawać głos - powiedział.
Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek i dyrektor ośrodka kultury Wojciech Szuniewicz wręczyli autorowi upominki.  Z rąk Szuniewicza F. Konrady odebrał także dyplom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu dokumentalnego i reportażu. – Jesteś legendą tego miasta - podkreślił wręczający.


 

Artykuł wyświetlono 707 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz