Basket Krotoszyn zdobył superpuchar

Koszykarski show (DUŻO ZDJĘĆ!)

Sebastian Pośpiech, 15 październik 2016, 19:49
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Ekipa krotoszyńskich koszykarzy wygrała mecz o superpuchar Ostrów Basket Ligi. Spotkanie kończyło sobotnią imprezę pn. Krotoszyn Basket Show. Rzecz Krotoszyńska była oficjalnym patronem medialnym tego wydarzenia.

Basket Krotoszyn wygrał w imponującym stylu

Najlepsze drużyny turnieju streetballa

15 października w hali sportowo-widowiskowej odbył się najpierw turniej streetballa. Los Kabinos wygrali zmagania z udziałem 12 drużyn z Krotoszyna, Pogorzeli i Ostrowa. Wsady do kosza najlepiej wykonywał Łukasz Biedny. Jury przyznało mu w sumie 99 pkt. Drugi w rywalizacji Piotr Grabowski dostał o 4 oczka mniej. Po wysokich lotach nad obręczą widzowie oglądali niezwykły pokaz Mieszko Włodarczyka, który z piłką (i kilkoma piłkami naraz) potrafi zrobić niemal wszystko.
Kulminacyjnym i finałowym akcentem imprezy był mecz o superpuchar Ostrów Basket Ligi. Gospodarze - Basket Krotoszyn zmierzyli się z Szerszonami Wysocko Wielkie. Po słabej I kwarcie przegranej 8:12 nasi zawodnicy przejęli inicjatywę i od II kwarty dyktowali warunki na parkiecie. Po ostatnim gwizdku sędzięgo wznieśli ręce w geściu triumfu, wygrywając 41:28. Okazały puchar odebrał kapitan drużyny Piotr Staśkowiak. Najlepszym koszykarzem spotkania wybrano Piotra Górnego, który był skuteczny w zdobywaniu punktów i na bronionej tablicy.
W przerwie meczu odbył się konkurs rzutu z połowy boiska do kosza. 100 zł i puchar patrona medialnego "Rzeczy Krotoszyńskiej" wygrał Damian Stache.