Koźmin. Śmigłowiec lotniczego pogotowia przyleciał po 60-latka z udarem

Sebastian Pośpiech, 17 sierpień 2017, 11:30
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dzisiaj o godz. 11.00 przy ul. Krotoszyńskiej w Koźminie Wlkp. wylądował helikopter medyczny. 60-letni mężczyzna, który doznał udaru mózgu został przetransportowany do szpitala w Ostrowie Wlkp.
Koźmin. Śmigłowiec lotniczego pogotowia przyleciał po 60-latka z udarem

foto Czytelnik

Koźmin. Śmigłowiec lotniczego pogotowia przyleciał po 60-latka z udarem

foto Czytelnik

- Karetka pogotowia ratunkowego przyjechała, ale stan pacjenta był na tyle poważny, że postanowiono go przetransportować drogą lotniczą do szpitala - powiedział Tomasz Nieciejewski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie.
Zdjęcia śmigłowca oczekującego na terenie przy ODZ Paterek przesłał nam pan Tomasz, któremu serdecznie dziękujemy!

(AKTUALIZACJA)

O godz. 10.09 Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina w trakcie realizacji zlecenia w  Budach (gm. Rozdrażew) został poinformowany telefonicznie przez dyspozytora medycznego w Kaliszu o pilnym wezwaniu do Koźmina. - Z uwagi na to, że pacjent w Budach nie wymagał hospitalizacji zespół mógł udać się bezpośrednio na wezwanie do oddalonej o 12 km miejscowości. Karetka pogotowia ratunkowego dojechała na miejsce po 10 minutach - informuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego w Krotoszynie. Najprawdopodobniej mężczyzna doznał udaru mózgu. O godz. 10.09 Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina w trakcie realizacji zlecenia w  Budach (gm. Rozdrażew) został poinformowany telefonicznie przez dyspozytora medycznego w Kaliszu o pilnym wezwaniu do Koźmina. Z uwagi na to, że pacjent w Budach nie wymagał hospitalizacji zespół mógł udać się bezpośrednio na wezwanie do oddalonej o 12 km miejscowości. Karetka pogotowia ratunkowego dojechała na miejsce po 10 minutach - informuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego w Krotoszynie. Najprawdopodobniej mężczyzna doznał udaru mózgu. - Kierownik ZRM skonsultował się z lekarzem neurologiem w Ostrowie, który potwierdził diagnozę. Ponieważ w takich przypadkach liczy się czas postanowiono wezwac śmigłowiec z podostrowskiego Michałkowa. Drogą lądową karetka z pacjentem jechałaby na sygnałach ok. 45 min. - Transport śmigłowcem z tego miejsca trwałby ok. 10 min. - informuje Jakub Nelle.  

Wkrótce trafił do szpitala w Ostrowie Wlkp.

 
Artykuł wyświetlono 6444 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz