Kradli wodę. Magnes na wodomierzu i lewe przyłącze

Sebastian Pośpiech, 06 marzec 2018, 14:06
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W Krotoszynie wykryto dwa przypadki kradzieży wody - w pierwszym za pomocą magnesu przyczepionego do wodomierza, w drugim pracownicy PGKiM ujawnili nielegalne obejście przyłącza przedlicznikowego.
Kradli wodę. Magnes na wodomierzu  i lewe przyłącze

O jednym, jak i o drugim zdarzeniu Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie powiadomiło policję.

Magnes zakłamywał pomiar
28 lutego, podczas rutynowej wymiany wodomierza głównego w budynku wielorodzinnym w Krotoszynie, pracownicy PGKiM znaleźli magnes neodymowy doczepiony do licznika. Zakłócał on prawidłową jego pracę i zaniżał wynik pomiaru, a więc także ilość pobranej wody. – On nie zatrzymuje liczydła, lecz powoduje ciągłe drganie metalowych kółek – mówi Damian Pawlik z zakładu wodociągów i kanalizacji. Pracownicy PGKiM sporządzili notatkę służbową i wezwali policję. Magnes został ściągnięty. Dodajmy, że w montowanych stopniowo nowych urządzeniach do pomiaru ilości pobranej wody magnesy takie nie będą działały.

Lewe obejście
Z kolei 2 marca pracownicy spółki, również w trakcie montażu nowego licznika, wykryli nielegalne, przedlicznikowe przyłącze w domu jednorodzinnym. – Za wodomierzem głównym znajdowało się osobne dojście z przyłącza na ulicy – tłumaczy D. Pawlik. Schowane było w zabudowanym suficie. Umożliwiało całkowite ominięcie płacenia  za wodę. PGKiM podejrzewa, że nielegalny proceder trwał w tym przypadku wiele lat.

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE PAPIEROWEJ)
 

Artykuł wyświetlono 1118 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz