Krotoszynianie na Wings for Life. Justyna Olejniczak na drugim miejscu! (ZDJĘCIA)

Sebastian Pośpiech, 06 maj 2018, 19:55
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W Poznaniu w polskiej edycji biegu "Wings for Life Run" uczestniczyli również mieszkańcy Krotoszyna i okolic. To była mocna ekipa! Krotoszynianka Justyna Olejniczak ukończyła bieg jako druga kobieta!

Na pierwszym planie Rafał Bystrowski, który pokonał 22,4 km

Bieg w Poznaniu zgromadził 8 tysięcy biegaczy z całej Polski. To jedyny bieg bez tradycyjnej mety.Po 30 minutach od rozpoczęcia, w pogoń za uczestnikami wyruszają samochody pościgowe wyznaczające symboliczną linię mety i eliminujące kolejno napotkanych zawodników.
Dochód z tego wyjątkowego biegu jest przekazywany na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego.

W zmaganiach wzięło udział ponad 100 tysięcy zawodników na całym świecie. W Polsce wygrali Dariusz Nożyński, który przebiegł 66 km zanim doścignął go jaguar kierowany przez samego Adama Małysza i Wioletta Paduszyńska (48 km). Krotoszynianka Justyna Olejniczak zajęła drugie miejsce, pokonując 41 km.
***
Justyna Olejniczak: - Pogoda na pewno dzisiaj nie ułatwiła biegania. Ja jeszcze jakiś czas temu zakładałam troche więcej kilometrów. No ale warunki i trasa to zmieniły. Bieg od drugiej połowy dość ciężki, ale i tak jestem zadowolona, zwłaszcza z miejsca.