Krotoszyński Festiwal Ognia. Będzie się działo!

Sebastian Pośpiech, 14 wrzesień 2018, 12:56
Średnia: 5.0 (1 głosów)
W sobotę 15 września warto odwiedzić krotoszyński Rynek. Opanują go bowiem kuglarze, żonglerzy i połykacze ognia, wystąpią też miejscowe teatry ognia. A już w piątek, 14 września o 20.00 przedsmak tych wydarzeń.
Krotoszyński Festiwal Ognia. Będzie się działo!

Zeszłoroczna edycja imprezy - foto S.SKALSKI

Krotoszyński Festiwal Ognia. Będzie się działo!

Festiwal organizatorzy reklamują jako największa galą ognia (fireshow) w naszej części Europy. Tworzą go pasjonaci sztuk kuglarskich oraz tańca z ogniem. Sobotnie widowisko trwać będzie niemal cały dzień, a atrakcji przygotowano mnóstwo. Oprócz kuglarzy, żonglerów i połykaczy ognia zobaczymy slacklinerów, czyli ludzi chodzących po linie zawieszonej między budynkami. Jedną z największych gwiazd będzie Krystian Minda, w naszym festiwalu uczestniczący nieprzerwanie od 2015 r.
Już w piątek 14 września wystąpią lokalne teatry ognia. Infernal po raz pierwszy zaprezentuje nowy spektakl w stylu rockandrollowym, a młodsza grupa zadebiutuje przed szerszą publicznością w minispektaklu pt. Rainbow swing.
Widownia będzie mogła obejrzeć spektakularne show i uczestniczyć w warsztatach oraz kreatywnych atrakcjach, które mają zachęcić do zainteresowania się szeroko pojętymi sztukami cyrkowo-kuglarskimi.
Momentem kulminacyjnym festiwalu będzie wieczorna gala fireshow, która rozpocznie się o godz. 20.00.

 

Artykuł wyświetlono 281 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 15 wrzesień 2018, 21:42

Można było podglądać z kamery internetowe na Rynku dziś dnia 2018.09.15
Według mnie i wszelkich znaków na ziemi i niebie to wychodzi,że te pokazy zapalają spalają i się panoszą.Rozkręcić te sprawę jest ryzykiem ale często na ten temat zjawiska można w mediach przeczytać.Wynika również,że jest to zawiła sprawa i wywodzi się ze środowiska społecznego itd.

Dodaj komentarz