Łojciec&syn - rockowy projekt rodzinny

(popi), 06 luty 2018, 14:09
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Filip Tryba gra na perkusji, a jego tata Mariusz na gitarze. Popisy duetu z Krotoszyna można oglądać na kanale Youtube Łojciec&syn.
Łojciec&syn - rockowy projekt rodzinny

foto Archiwum Prywatne

Łojciec&syn - rockowy projekt rodzinny

foto Archiwum Prywatne

Marzenie Mariusza Mańka Tryby, by syn grał, tak jak on, na gitarze, nie wypaliło. Chłopak zdał do szkoły muzycznej, ale kręcił nosem, gdy miał ćwiczyć, wobec czego rodzice z niej zrezygnowali. Widząc, że Filip ma duże wyczucie rytmu, ojciec kupił mu perkusję.

Filip łapie w lot!
Utalentowanego ośmiolatka uczy Bartek Błaszczyk z lokalnego zespołu Lorem. Efekty przyszły bardzo szybko - już po trzeciej lekcji chłopiec potrafił  zagrać z nut!
- Bardzo lubię grać na bębnach – mówi Filip. Od najmłodszych lat chłopiec słucha mocnego grania zespołów Metallica i Panthera oraz reaggowego Dub Inc. – Moim ulubionym perkusistą jest Igor Falecki. To mój idol, on zaczynał, jak miał 4 lata – zdradza.

Zdobędzie Fryderyka?
Mniej więcej 6 miesięcy temu ojciec i syn nagrali utwór skomponowany przez Mariusza. (...)
Ojciec i syn zawarli umowę - Filip ma codziennie ćwiczyć przez pół godziny. - Nawet wtedy, gdy tego nie chce, bo wiem, że jak będzie odbierał Fryderyki, to mi podziękuje - wyjaśnia z uśmiechem Mariusz.
Zaczęło się od wstawienia do internetu jednego utworu, potem był drugi. – Naszym celem na początku nie było otwarcie kanału na Youtubie. To się jednak zaczęło  rozwijać, więc stwierdziliśmy, że dalej pociągniemy nasz projekt muzyczny – tłumaczy Mariusz.

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W WYDANIU PAPIEROWYM)

 

Artykuł wyświetlono 1307 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz