Rzecz Krotoszyńska nr 28 (1107) z 12.07.2016 r.

Marcelina Winkowska z Krotoszyna. Czy wystartuje z orłem na piersi w mistrzostwach świata?

Sebastian Pośpiech, 12 lipiec 2016, 13:53
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Marcelina Winkowska z Krotoszyna zdobyła srebrny i brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce w Suwałkach. Pod koniec lipca ma wystartować w mistrzostwach świata juniorów.
17-letnia zawodniczka trenuje w Juvenii Puszczykowo od 5 lat. Do tej pory jej największym sukcesem był brązowym medal na 100 metrów przez płotki podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi w 2015 r.
1 lipca br. na juniorskich mistrzostwach kraju najpierw ścigała się na 100 metrów. - Jechałam na Mazury z  piątym wynikiem wśród juniorek – mówi Marcelina. W trzecim biegu eliminacyjnym wygrała z czasem 12,13 sek. W wieczornym finale jeszcze się poprawiła. Rezultat 12,05 dał jej drugie miejsce i srebrny medal oraz nowy rekord życiowy.
Następnego dnia startowała w biegu na 100 m przez płotki, który jest jej główną konkurencją. W eliminacjach wygrała swój bieg (14,59 sek.). W finale była lepsza o 0,06 sek., co dało jej brązowy medal. – Mój rekord życiowy jest znacznie lepszy, bo wynosi 14,12, ale trudne warunki atmosferyczne nie pozwoliły zbliżyć się do niego - wyjaśnia zawodniczka z Krotoszyna.