Jak wybrać miód dla siebie?

Miód - dlaczego każdy z nas powinien włączyć go do swojej diety?

adm  , 15 maj 2017, 10:03
O zaletach zdrowotnych miodu wiedzą niemal wszyscy, jednak większość z nas nie zna w pełni wszystkich jego właściwości.
Miód - dlaczego każdy z nas powinien włączyć go do swojej diety?
Miód - dlaczego każdy z nas powinien włączyć go do swojej diety?

O zaletach zdrowotnych miodu wiedzą niemal wszyscy, jednak większość z nas nie zna w pełni wszystkich jego właściwości. Dzięki dużej zawartości witamin, minerałów i cukrów, jest on bardzo odżywczy i często stosowany w lecznictwie. Miód to naturalne lekarstwo używane od wieków na całym świecie. Ma on silne działanie antybiotyczne i bakteriobójcze, dzięki czemu korzystnie wpływa na drogi oddechowe i jest wykorzystywany między innymi jako składnik pastylek na gardło. Miód od dawna określany jest mianem „płynnego złota”. Jest w tym dużo prawdy, gdyż nigdy się nie psuje, wspomaga układ odpornościowy oraz jest kosmetykiem odżywiającym skórę. Każda osoba, która chce się cieszyć dobrym zdrowiem, powinna jeść miód w dużych ilościach. To najprostszy sposób, aby przedłużyć swoje życie, a przy tym cieszyć się doskonałą kondycją fizyczną.

Jeśli i Ty chcesz zachować zdrowie i urozmaicić dietę, odwiedź sklep z najlepszymi miodami i daj się przekonać, że produkty pszczele mają nieocenioną moc!

Dlaczego warto jeść miód i jak może nam on pomóc w odchudzaniu?

Miód w znacznej części składa się z cukrów prostych: fruktozy i glukozy. Oprócz nich zawiera także bogaty zestaw witamin C i B oraz makro i mikroelementów. To właśnie nim miód zawdzięcza swoje zbawienne właściwości lecznicze. Obecna w nim acetylocholina korzystnie wpływa na krążenie krwi i obniża jej ciśnienie.

Miód to niezbędny składnik zbilansowanej diety i może się świetnie sprawdzić jako produkt poprawiający smak potraw i napojów. Należy jednak pamiętać, iż miód w temperaturze powyżej 45°C traci swoje cenne właściwości. Z tego względu może być zdrowym zamiennikiem dla cukru stołowego, lecz tylko w przypadku przestudzonych napojów. Miód sprzyja wytwarzaniu greliny, która nazywana jest potocznie hormonem głodu. Poza tym łagodzi objawy sezonowych alergii, ponieważ ma działanie przeciwzapalne i działa jak naturalna szczepionka. Miód pomaga również w metabolizowaniu alkoholu – ogranicza skutki zatrucia i zmniejsza jego poziom we krwi.

W okresie jesienno-zimowym praca metabolizmu ulega spowolnieniu. W efekcie nabieramy niechcianych kilogramów, których warto się pozbyć. Każda osoba walcząca o szczupłą sylwetkę powinna włączyć miód do swojej diety. Eksperci żywienia zalecają, by spożywać go wraz z ciepłą wodą. Dzięki tej mieszance znacznie przyspieszymy proces odchudzania i ułatwimy organizmowi trawienie tłuszczu. Warto oczywiście zachować przy tym ostrożność, gdyż miód to produkt wysoce kaloryczny. Kiedy więc można go używać? Dietetycy zalecają, aby jego niedużą ilość przyjmować głównie po aktywności fizycznej lub w trakcie intensywnego treningu. Mimo, że w odróżnieniu od cukru stołowego, jest znacznie zdrowszy, nie oznacza to, że może być stosowany bez ograniczeń.

Czym kierować się podczas wybierania miodu?

Na rynku pszczelarskim znajdziemy dwa rodzaje miodów: jasne i ciemne. Te pierwsze cechuje delikatny, słodki smak, a drugie wyrazisty aromat i lekka goryczka. Warto wiedzieć, że prawdziwy miód w ciągu trzech - czterech miesięcy powinien się skrystalizować. Wyjątkiem jest miód akacjowy i spadziowy – obydwa mogą mieć formę płynną nawet przez dwanaście miesięcy! Przy zakupie miodu warto pamiętać o tym, aby korzystać tylko ze sprawdzonych miejsc. Tylko ten prawdziwy, naturalny wyrób pszczeli posiada cenne dla zdrowia właściwości, więc nie warto sięgać po sztuczne zamienniki. Najlepsze miody wytwarzane są z nektaru kwiatów i spadzi pochodzących z naszego obszaru geograficznego. Produkty spoza Unii Europejskiej nie zawierają tak cennych wartości odżywczych. Jedynym wyjątkiem jest nowozelandzki miód manuka odznaczający się niezwykle cennym działaniem.  

Wcinaj Miód! – naturalne miody z najlepszych pasiek!

Wcinaj Miód! to sklep oferujący wyborne miody. W jego asortymencie znajdziesz różne gatunki tego płynnego bursztynu i wybierzesz najlepszy dla siebie. Sklep Wcinaj Miód! ma do zaoferowania najlepsze produkty pszczele, dlatego jeśli szukasz prawdziwych miodów, zajrzyj do nas koniecznie! Najlepsze miody tylko na Wcinaj Miód!

Artykuł wyświetlono 390 razy