Mistrzostwa weteranów okraszone rekordami kraju

Paweł Krawulski, 04 czerwiec 2017, 10:50
Średnia: 0.0 (0 głosów)
3 czerwca w Łagiewnikach na ranczo weterana lekkoatletycznego Czesława Roszczaka odbyły się otwarte mistrzostwa Wielkopolski w rzutach. Padło łącznie 8 rekordów kraju.
Mistrzostwa weteranów okraszone rekordami kraju

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

Zawodnicy z różnych stron Polski zademonstrowali publiczności ponadprzeciętne umiejętności w pchnięciu kulą oraz rzutach: ciężarkiem, dyskiem, młotem i oszczepem. Dodatkowo rozegrano mistrzostwa Polski w rzucie ciężarka na wysokość. W tej konkurencji w najmłodszej kat. wiekowej (35-49 lat) ustanowiono najwartościowszy rekord Polski, który obecnie wynosi 4 m w rzucie ciężarkiem o wadze 25,40 kg.

Ale mistrzostwa to nie tylko rywalizacja. To także spotkanie towarzyskie. Dlatego można było zobaczyć i porozmawiać z senatorem PO Marianem Poślednikiem, burmistrzem Pogorzeli Piotrem Curykiem czy zastępca burmistrza Kobylina Mirosławem Sikorą.

W imprezie brała także udział silna reprezentacja Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Nie zawiódł także gospodarz tego miejsca. Zawodnik UKS Olimpijczyka Pogorzela stawał na najniższym stopniu podium. Został m.in. brązowym medalista MP w rzucie ciężarkiem na wysokość w kat. plus 70 lat.

 

 

Artykuł wyświetlono 1716 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz