13-latek nie zatrzymał się na przejeździe kolejowym

Motorowerzysta wjechał pod pociąg

Sebastian Pośpiech, 18 sierpień 2018, 08:22
Średnia: 5.0 (1 głosów)
W piątek 17 sierpnia popołudniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Krotoszynie na wysokości ul. Dożynkowej trzynastoletni motorowerzysta został potrącony przez szynobus relacji Leszno – Ostrów Wielkopolski.
Motorowerzysta wjechał pod pociąg

JRG Krotoszyn

Motorowerzysta wjechał pod pociąg

- Informacja o zdarzeniu była na tyle nie precyzyjna, że Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponowanym zastępom polecił sprawdzenie kolejno przejazdy kolejowe zlokalizowane pomiędzy miejscowościami Krotoszyn a Biadki - mówi kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Trzynastoletni motorowerzysta przejeżdżając przez niestrzeżony przejazd kolejowy został potrącony przez szynbus. Chłopiec jest przytomny, ma widoczne obrażenia kończyny dolnej. Pasażerowie szynobusu nie uskarżają się na żadne dolegliwości.

Strażacy zabezpieczyli teren działań. Zaopatrzyli złamaną nogę małoletniego i udzielili mu niezbędnej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na podstawie wstępnego badania zdecydowano o przetransportowaniu poszkodowanego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z Jednostki OSP Biadki.

 

 

 

Artykuł wyświetlono 3615 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz