Na Parcelkach wybudują kilka ulic

Sebastian Pośpiech, 07 marzec 2018, 08:43
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Na obecny rok zaplanowano budowę kilku ulic w centralnej części krotoszyńskiego osiedla Parcelki. Mniej szczęścia mają mieszkańcy ulic położonych wokół tamtejszego stawu, gdzie modernizacja nawierzchni rozpocznie się dopiero w 2019 r.
Na Parcelkach wybudują kilka ulic

Ulica Kurpińskiego

Na Parcelkach wybudują kilka ulic

Gruntowe ulice: Boya-Żeleńskiego, Kolberga, Kurpińskiego i Wita Stwosza, które leżą w okolicy ul. Spokojnej, zostaną utwardzone kostką brukową, podobnie jak Mieszka I - ślepa uliczka tuż za wiaduktem kolejowym nad ul. Osadniczą.
W budżecie Krotoszyna zabezpieczono 970 tys. zł na cztery drogi w pobliżu Spokojnej oraz 120 tys. zł na Mieszka I. Tej ostatniej nadano nazwę dopiero w 2017 r., wcześniej była ona częścią ul. Osadniczej.

Krótkie uliczki
W tym roku gmina zamierza również wybudować uliczkę bez nazwy odchodzącą od ul. Wojciechowskiego, obecnie wyłożoną płytami betonowymi. - W jednym zamówieniu zawarliśmy trzy oddzielne dokumentacje - na ulice Mieszka I i Rataja oraz właśnię uliczkę bez nazwy – mówi Andrzej Kaik, naczelnik wydziału inwestycji i rozwoju w krotoszyńskim urzędzie miasta. Ul. Rataja jest bardzo krótka i można na nią wjechać jedynie od ul. Krotoskiego. W tym roku nie będzie budowana.

Zniknie błoto
Szczególnie niecierpliwie czekają na inwestycję mieszkańcy czterech ulic zlokalizowanych w pobliżu Spokojnej. Podczas ubiegłorocznego zebrania z radą swojego  osiedla w ostrych słowach krytykowali burmistrza, że muszą brodzić w błocie albo chodzić w kurzu. Najkrótsza jest ul. Kolberga, która ma 103 m długości. Najdłuższa, bo 263-metrowa, jest natomiast ul. Boya-Żeleńskiego.

 

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)

Artykuł wyświetlono 670 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz