Rzecz Krotoszyńska z 17 lutego 2015 r, nr 7 (1034)

Nie ma już Religii.tv

Sławek Pałasz, 17 luty 2015, 13:29
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Z końcem stycznia zaprzestała nadawać stacja telewizyjna Religia.tv. Istniała od 2007 r., należała do grupy TVN. Powód – nierentowność telewizji i zbyt niska oglądalność. Szkoda.
Nie ma już Religii.tv
Religia.tv znacznie różniła się od Telewizji TRWAM. Nie miała działu informacyjnego, nie wdawała się w aktualne dyskursy polityczne. Jej zadaniem było za to 
stworzenie programu otwartego na szeroko pojętą tematykę wiary i religii. Stąd programy, filmy dokumentalne i fabularne dotyczące nie tylko katolików, ale 
także pozostałych wyznań chrześcijańskich oraz innych religii. Telewizja produkowała również swoje programy z udziałem widzów. W kierownictwie byli m.in.: 
ks. Kazimierz Sowa, także dziennikarz i publicysta, czy Szymon Hołownia.
Pierwszy w Polsce religijny talk-show Bóg w wielkim mieście prowadził właśnie Hołownia. Potem był jeszcze gospodarzem takich programów, jak Ludzie na 
walizkach, w których poszczególne osoby dzieliły się swoim doświadczeniem związanym z trudnymi sytuacjami życiowymi i śmiercią najbliższych, a także Gotowi na śmierć? – cykl rozmów z ks. Grzegorzem Strzelczykiem o umieraniu, życiu po śmierci, piekle, niebie, aniołach i diabłach.
Benedyktyn, o. Leon Knabit prowadził autorski program O. Leon zawodowiec, a kulinarnymi tematami zajmowała się s. Aniela Garecka, salwatorianka. Jej programy nosiły tytułu: Anielskie smaki i Anielska kuchnia.   
Rozmównica była jednym z programów na żywo z udziałem telewidzów. Osoba prowadząca – duchowna lub świecka – określała temat danego odcinka. Można było zadzwonić i podzielić się swoim doświadczeniem, wyrazić opinię drogą internetową lub połączyć się za pomocą skype’a. Audycja ta miała też delikatny krotoszyńsko-wrocławski akcent. 10 odcinków Rozmównicy poprowadził ks. Mirosław Maliński, pochodzący z Krotoszyna duszpasterz akademicki we Wrocławiu. Tematycznie dotyczyły one spraw związanych z małżeństwem i rodziną. To tylko niektóre z rodzimych produkcji nieistniejącej już stacji. Oglądać można je nadal na działającej jeszcze stronie internetowej telewizji.  
 
(więcej przeczytasz w gazecie)
Artykuł wyświetlono 1663 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Joanna Mandruesku - 17 luty 2015, 22:42

dopełniacz kogo czego religii przez dwa i - proszę poprawić ,ponieważ kłuje w oczy

Avatar_missing_small
Joanna Mandruesku - 17 luty 2015, 22:43

przepraszam ale w tytule powinno być tak mi się wydaje
Nie ma już Religia.tv i wtedy nie ma problemu z podwojnym ii lol

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 22 luty 2015, 18:19

Upadł kanał na platformie NC+ i na innych łączach to i komentarze nie mają sensu na tym forum.Wydaje mi się,że należałoby zmienić oblicze rzeczy - krotoszyńskiej.
Porównując to forum z innymi to to forum ( rzeczy ) ma nadmiar grzechów nawet ciężkich,których nie da się bo naprawić bo internauci w komentarzach pokazali swoją ślepą bezwzględność.
Ślepa bezwzględność rani tak samo jak zraniła się TV Religia.

Telewizja Trwam jest ciekawa - daje zrozumieć że jeżeli chcesz oglądać to wpłać na konto.

Avatar_missing_small
Tadeusz Kaczmarek - 22 luty 2015, 22:53

HAHAHA Marianku jesteś debilem,albo za dużo oglądasz TV TRWAM

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 23 luty 2015, 03:23

No tak i wynika,że reprezentujecie ślepą bezwzględność - dalej puknijcie się w głowę ob.Kaczmarek..

Dodaj komentarz