Noc w krotoszyńskim muzeum

(pik), 21 maj 2017, 11:01
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów w krotoszyńskim muzeum oprócz zwiedzania wszystkich pomieszczeń do współpracy zaproszono Ochotniczą Straż Pożarną w Krotoszynie.
Noc w krotoszyńskim muzeum

ZDJĘCIA

Druhowie dzielili się z przybyłymi wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Łączyli przy tym teorię z praktyką. Dlatego na parterze przez cały czas akcji zbierali się ludzie. Tymczasem na piętrze można było się zapoznać się z ekspozycją stałą. By jeszcze bardziej zachęcić zwłaszcza młode pokolenie do zgłębiania i przyswajania historii regionu, zorganizowano konkurs pt. Zagadki muzealne. 

 

Artykuł wyświetlono 1220 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 21 maj 2017, 22:18

Jest bardzo miło i przyjemnie jak wszystko dobrze zgrane,Natomiast nie zbyt zgrane są ogłoszenie kościelne na stronie internetowej www.farakrotoszyn.pl - każde ogłoszenie na daną Niedziele ( jak dziś i poprzednie ) ukazuje się w Niedziele godzinach późno popołudniowych a nawet wieczornych.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 23 maj 2017, 21:26

Jest to tak mocno drażniący temat a dotyczy to Kościoła z przydomkiem Fara.Fara i według encyklopedii to Buto.Buto obecna nazwa Tell al Fara in miasto położone w północno - zachodniej delcie Nilu około 160 km od Kairu.stolica 6 dolnoegipskiego nomu.W staroegipskich tekstach występuje pod nazwą Dżebawet,potem nosiło nazwę Pe i Dep ( było podzielone na dwie części ),w okresie Ramenssydów pojawia się nazwa Buto.Miasto było ośrodkiem religijnym działała tutaj znana z precyzji wyrocznia,czczono tu między innymi boginię Wadżet ( grecką Uto ) przedstawianą często w postaci kobry oraz Horusa.Stanowisko archeologiczne znajduje się na 3 wzgórzach z których dwa kryją ruiny miasta,trzecie - okręg świątyni.Badania prowadzone od 1983 przez ekspedycje niemiecką nie dały dotychczas rezultatów odpowiadających znaczeniu miasta.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 24 maj 2017, 08:42

Na konie tej całej sprawy ( które są bolesne ) to utrzymująca się nadal moc pychy ze strony Kościoła - pycha to zło.

Dodaj komentarz