Nowa poczekalnia i nieznośny fetor

Gracjan Jaworski, 09 luty 2018, 13:39
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ciągu minionych kilku lat dworzec autobusowy przy ul. Fabrycznej w Krotoszynie przeszedł modernizację.
Nowa poczekalnia i nieznośny fetor
W 2015 r. miasto postawiło tam poczekalnię z kontenera, a później wyremontowało dach wiaty.  W końcu ub. roku pojawiły się tablice elektroniczne informujące o odjazdach i przyjazdach autobusów. Prace sfinansowano w 85 proc. z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Czy w innych częściach miasta pojawią się takie same tablice. Na razie nie, ale MZK może rozważyć w przyszłości ich postawieniu na kluczowych przystankach. 
Poczekalnia jest otwarta w dni robocze w godz. 6.00-20.00 i w soboty w godz. 8.00-14.00. – Pamiętajmy, że służy pasażerom, a nie przypadkowym osobom – mówi prezes MZK Wiesław Gałęski. 
Mimo że kontener jest codziennie sprzątany przez firmę zewnętrzną, a jej pracownik otwiera go i zamyka, stwierdziliśmy, że toaleta jest zanieczyszczana, a w poczekalni panuje nieprzyjemny odór. 
Wiesław Gałęski mówi, że choć temat jest mu znany, to społeczeństwa nie jest w stanie wychować. – Niemożliwe, żeby sprzątaczka tam stała cały dzień i za każdym wchodzącym sprzątała.  Za zanieczyszczenia i smród należy winić głównie bezdomnych. 
WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE