POD NASZYM PATRONATEM

Noworoczny turniej w trójboju siłowym o puchar burmistrza Krotoszyna

Sebastian Pośpiech, 03 styczeń 2017, 08:55
Średnia: 5.0 (1 głosów)
29 stycznia w Krotoszynie odbędzie się po raz czwarty turniej w trójboju siłowym dla amatorów. Zmagania organizuję Stowarzyszenie Atletyki Ciężkiej Ursus. Nowe zasady mają zachęcić większą rzeszę zawodników.
Noworoczny turniej w trójboju siłowym o puchar burmistrza Krotoszyna

Zawody odbędą się w sali przy ul. Młyńskiej w Krotoszynie (CSiR - dawna jednostka wojskowa). Przypomnijmy: na trójbój składają się trzy boje: przysiad ze sztangą, wycisaknie sztangi na ławce poziomej oraz tzw. martwy ciąg.

W kolejnej edycji imprezy nowością są zmiany w regulaminie, które są ukłonem w stronę zawodników amatorskich. - Ustalone przez nas limity wynikowe blokują możliwość startu doświadczonym zawodnikom osiągającym wysokie wyniki w trójboju. Chcemy przez to zachęcić potencjalnych przyszłych trójboistów którzy dopiero zaczynają przygodę z tym sportem – mówi Szczepan Zimmermann, prezes Ursusa.
Kolejną nowością jest kategoria weteranów czyli zawodników od 40. roku życia.

Oto wszystkie kategorie:

- kobiety open,

- juniorzy do lat 18,

- seniorzy - 85kg,

- seniorzy – 95 kg,

- seniorzy plus 95kg

- weterani od 40 lat wzwyż.

Będzie teżporwadzona klasyfikacja drużynowa. Docelowo przewiduje się rywalizację ok. 60 zawodników. SAC Ursus Krotoszyn oczywiście wystawi swoją reprezentację. – Niestety, z różnych powodów, także organizacyjnych bedzie dużo mniej liczna niż w latach ubiegłych – wyjaśnia Zimmermann. - Organizacja takiej imprezy o zasięgu ogólnokrajowym wiążę się z kosztami, dlatego każda forma sponsoringu jest mile widziana – dodaje główny organizator zawodów.


ZAPISY I PYTANIA: ursus.krotoszyn@gmail.com
 

Artykuł wyświetlono 1948 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz