Odnowią Zduny, Baszków, Chachalnię, Konarzew

Gracjan Jaworski, 08 sierpień 2017, 13:44
Średnia: 0.0 (0 głosów)
21 lipca podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Zdunach radni przyjęli jednogłośnie „Program Rewitalizacji gminy na lata 2017-2023”.
Odnowią Zduny, Baszków, Chachalnię, Konarzew
Projekt opracowała na zlecenie gminy firma Nuvarro. W Baszkowie zmodernizowane zostanie  centrum wsi. W planie jest również budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, w tym boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę. Powstać mają również tereny zielone oraz miejsca do parkowania. Planuje się zagospodarowane zdegradowanego placu w centrum tej miejscowości. 
Wstępny plan rewitalizacji zakłada również odnowienie Konarzewa i Chachalni. Przy sali wiejskiej pojawi się infrastruktura sportowa i rekreacyjna. W Konarzewie i Chachalni natomiast planuje się również ścieżki pieszo-rowerowe z obu krańców miejscowości do ich centrum. 
W Zdunach planuje się rewitalizację terenu przy ratuszu. Co ważne dla mieszkańców, w planach jest rozbudowa ciągle pełnego parkingu i odnowienie terenów zielonych, cmentarza ewangelickiego i kaflarni.  
W planie zawarto również budowę ciągów pieszo-rowerowych łączących zrewitalizowane tereny miejskie. Nie zapomniano o sporcie. Przebudowie poddany zostanie teren sportowy przy ul. Strzeleckiej, na którym ma powstać w przyszłości kompleks lekkoatletyczny, a płyta boiska piłkarskiego zostanie zmodernizowana. Zdegradowane szatnie Orlika również mogą liczyć na drugie życie. 
(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)
 
Artykuł wyświetlono 830 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz