Ogródki działkowe zamienią w parking?

(popi), 17 maj 2018, 10:49
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Kilka ogrodów działkowych przy ul. Zacisze w Krotoszynie zostanie być może zlikwidowanych. Proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli planuje zrobić w ich miejscu parking. Sprawa nie jest jednak prosta.
Ogródki działkowe zamienią w parking?

Od ul. Zacisze znajduje kilka ogródków działkowych

Zdaniem radnego gminnego Mirosława Gańki, taki parking nie tylko dałby możliwość pozostawienia auta blisko światyni, ale i skróciłby drogę do kościoła parafianom z osiedla przy ul. Rawickiej. Teraz bowiem muszą iść ul. Rawicką aż do wąskiego przejścia przy spółdzielni Asko. Według jego informacji 3 spośród 5 właścicieli wyraziło zgodę na przekazanie swoich ogrodów samorządowi. – Oni jednak chcą mieć działki w innym miejscu – wspomniał M.Gańko na kwietniowych obradach komisji rady miasta.
Burmistrz Franciszek Marszałek poinformował, że gmina zajmuje się tą sprawą od ponad 2 lat. – Jest szansa, żeby ją sfinalizować, tylko proszę o cierpliwość. Uzgodnienia trwają i wymagają czasu. Możliwe, że osoby, które przekażą swoje ogródki, otrzymają działki w innych częściach miasta, bo na terenie innych ogrodów działkowych są wolne – powiedział.  Kompromis muszą osiągnąć zarząd okręgu Polskiego Związku Działkowców, działkowicze, parafia i gmina.
 

Artykuł wyświetlono 426 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz