Rzecz Krotoszyńska nr 27 (1054) z 07.07.2015 r.

OSP Dziadkowo kontra wójt Miecznikowski

Sławek Pałasz, 07 lipiec 2015, 12:52
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Sporo emocji wzbudził w gminie Cieszków program telewizyjny z cyklu Interwencja, który telewizja Polsat zrealizowała w Ochotniczej Straży Pożarnej Dziadkowo oraz w Cieszkowie. To jednak, co zaczęło się dziać w internecie po jego emisji, nazwać można medialną wojenką.
OSP Dziadkowo kontra wójt Miecznikowski

Podczas nagrywania programu telewizyjnego

26 czerwca w telewizji Polsat wyemitowano reportaż zatytułowany Strażacy vs. wójt. Walka o wóz strażacki. Strażacy z OSP w Dziadkowie zarzucali wójtowi Cieszkowa Ignacemu Miecznikowskiemu niewłaściwe postępowanie z pozyskanym od straży zawodowej we Wrocławiu samochodem tatra. Trafił on do jednostki OSP Brzezina, a następnie został sprzedany. – Gdybyśmy dostali ten samochód, na pewno zostałby wyremontowany i służyłby naszej jednostce – powiedział Robert Żywiczko, prezes OSP Dziadkowo. W reportażu wypowiadają się również: były radny gminny i członek OSP Dziadkowo, Wacław Korda, oraz Mateusz Łojek, były prezes OSP Cieszków. Strażacy z Dziadkowa zarzucają wójtowi, że pomija ich przy rozdysponowywaniu pieniędzy na działalność jednostek ochtniczych. Mówią też o fatalnych warunkach lokalowych, braku umundurowania, sprzętu, szkoleń. 
 
Wyjaśnienia włodarza 
Ignacy Miecznikowski tłumaczy w programie, że tatrę pozyskała nie gmina, a jednostka OSP Brzezina, która samodzielnie zabiegała o ten wóz w straży zawodowej. Na pytanie dziennikarki potwierdza, że OSP Dziadkowo i OSP Brzezina nie mają osobowości prawnej i nie są wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. – To jednak nie ma żadnego znaczenia przy pozyskiwaniu sprzętu – powiedział, nazywając działalność OSP Dziadkowo szczątkową. 29 maja nie brała ona udziału w gminnych zawodach pożarniczo-sportowych. Rok temu startowała, ale  z pożyczoną od innej jednostki motopompą, bo własnej dziadkowianie nie potrafili uruchomić. 
 
(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)
Artykuł wyświetlono 1808 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz