Ostra dyskusja na sesji w Sulmierzycach. Jak radny Kulawski był za, a nawet przeciw?

Gracjan Jaworski, 01 sierpień 2017, 12:24
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W zeszłym roku sulmierzycki urząd podjął działania, których w celu pozyskanie środków zewnętrznych na budowę dziurawej i zabłoconej ul. Stryczyńskiego na osiedlu Sulimira. Teraz marzenie mieszkańców może się ziścić.
Ostra dyskusja na sesji w Sulmierzycach. Jak radny Kulawski był za, a nawet przeciw?
W urzędzie wojewódzkim złożono wówczas wniosek w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-19. Ponieważ na Wielkopolskę obcięto środki o 16 mln zł, wniosek Sulmierzyc upadł. W poprzednim tygodniu sytuacja obróciła się o 180 stopni.
 
Szaleńcze tempo
Na zwołanej 27 lipca nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej poinformowano, że wojewoda skierował pismo do Sulmierzyc z informacją, że środki poprzetargowe jednak są. Gmina na odpowiedź, czy wykona inwestycję otrzymała tydzień, a na kompletne wykonanie inwestycji czas do końca listopada. Dodatkowo miasto nie ma stu procentowej pewności, czy środki otrzyma. 
Radni musieli podjąć ryzykowną decyzję o przystąpieniu do inwestycji. Jak dodał burmistrz Dębicki, jeśli środki do Sulmierzyc nie trafią, przetarg będzie unieważniony a inwestycja przełożona. Warunkiem było także przeniesienie na nią dodatkowych ok. 248 tys. zł z zaplanowanego remontu przedszkola, które nie spełnia norm przeciwpożarowych.  
- Cała inwestycja, czyli droga z kanalizacją  i chodnikiem to 1 mln 500 tys zł. Ofertę, jaką otrzymaliśmy, to dofinansowania 50 proc. tej kwoty – mówił Dariusz Dębicki. 
 
Przyprawiają mi gębę
Danielowi Kulawskiemu nie spodobało się, że wcześniej nie zwołano komisji. - Nie wiem do czego zmierza Daniel, bo kampanii wyborczej chodziłeś po osiedlu Sulimira, że będzie budowa drogi, a teraz to jest problem dla ciebie – odpowiedział mu wzburzony radny Krzysztof Pauliński. – Zapraszam cię w to błoto i życzę powodzenia w następnej kampanii.. 
- Ale ja uważam, że to insynuacja, co mówi Krzysztof Pauliński, że ja jestem przeciwny drodze na Sulimira. Zostaje mi w tej chwili przyprawiona gęba – odpowiedział Kulawski.
(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)