Pijana pielęgniarka zwolniona dyscyplinarnie

Sebastian Pośpiech, 10 kwiecień 2018, 14:53
Średnia: 0.0 (0 głosów)
51-letnia kobieta podczas dyżuru w szpitalu przy ul. Mickiewicza była nietrzeźwa. Miała aż 2,7 promila alkoholu. Wstawiły się za nią koleżanki ze związku zawodowego, mimo to została zwolniona dyscyplinarnie.
Pijana pielęgniarka zwolniona dyscyplinarnie

Koleżanki wystawiły pielęgniarce dobrą opinię

27 marca tuż po godz. 14.00 do dyrekcji szpitala zadzwoniła anonimowa osoba z informacją, że pielęgniarka będąca w pracy jest nietrzeźwa. Dyrektor placówki natychmiast powiadomił policję.

Pobrali też krew
Funkcjonariusze przyjechali na oddział i zbadali kobietę alkomatem. Wynik to aż 1,29 mg/l, czyli po przeliczeniu 2,7 promila. – Pobrano również krew do badań – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.
Pielęgniarka została odsunięta od pracy i zatrzymana do czasu zakończenia czynności policyjnych. (...)

Nie podawała leków
Mieczysław Pełko - wicedyrektor SPZOZ ds. medycznych, rozmawiał o sprawie z personelem oddziału. – Tego dnia zarzymana nie miała styczności z pacjentami ani z lekami – tłumaczy. Wedle zeznań pielęgniarek 51-latka zajmowała się w trakcie swego dyżuru dokumentacją medyczną.

Dyrektor zwolnił natychmiast
Związek zawodowy pielęgniarek i położnych w krotoszyńskim SPZOZ wstawił się za nią, kierując do dyrektora pismo z prośba o łagodne potraktowanie  koleżanki. Uzasadnił ją dotychczasową nienaganną pracą. Zastępca dyrektora był skłonny przychylić się do prośby.
Jednak 10 kwietnia dyrektor placówki, Krzysztof Kurowski, w trybie natychmiastowym zwolnił pielęgniarkę.

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W WYDANIU PAPIEROWYM)