Piłkarki z Krotoszyna na 12. miejscu w Polsce

Sebastian Pośpiech, 11 maj 2018, 09:36
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dwunaste miejsce zajęły dziewczęta z UKS Akademii Talentów i Polonu Krotoszyn na ogólnopolskim turnieju piłkarskim Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.

Drużyna z trenerami Magdaleną Kalupą i Hubertem Wronkiem  przebywała w Warszawie od 29 kwietnia do 2 maja. 30 kwietnia i 1 maja dziewczęta i chłopcy rywalizowali na boiskach Agrykoli i bocznych Legii. Do gry przystąpiły 64 najlepsze dziecięce drużyny w kraju w kategoriach wiekowych do lat 10 i 12. Zmagania młodych adeptów piłki obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej) i Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski).
Krotoszynianki (kat. U12) rywalizowały w swojej grupie z przedstawicielkami województw: małopolskiego,  podkarpackiego i śląskiego. Mimo ogromnej determinacji uległy rywalkom, zajmując 4. miejsce. W klasyfikacji końcowej uplasowały się na miejscu 12.
2 maja krotoszynianki wraz z rodzinami kibicowały na stadionie PGE Narodowym najlepszym drużynom turnieju, a po południu oglądały finał Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa i Arką Gdynia. Potem zwiedzały Warszawę.
Dla trenerki Magdaleny Kalupy był to już czwarty ogólnopolski finał. W 2014 r. jej zespół zajął w finale 12. m., w 2015 r. był 15., a 2 lata temu 14.

Skład drużyny: Gabriela Gaweł (kapitan), Amelia Kozieł, Agnieszka Kabacińska, Weronika Polak, Magdalena Biernat, Patrycja Kolenda, Nikola Hylewicz, Rozalia Maślankowska, Wiktoria Szymczak, Joanna Podsadna. Trenerzy: Magdalena Kalupa, Hubert Wronek.