PIELGRZYMKA SAMORZĄDOWCÓW DO LUTOGNIEWA

Pokłonili się Matce

Paweł Krawulski, 26 sierpień 2017, 19:51
Średnia: 0.0 (0 głosów)
26 sierpnia kilkudziesięcioosobowa grupa samorządowców z powiatu krotoszyńskiego, uczestniczyła w XII już pielgrzymce samorządowców i pracowników samorządowych do Lutogniewa.
Pokłonili się Matce

ZOBACZ ZDJĘCIA!

Samorządowcy zebrali się przed Starostwem Powiatowym. Wszyscy przybyli byli  w wesołym nastroju, gdyż jak mówili, warto podjąć ten trud, gdy podąża się do Matki. Grupa po wyruszeniu eskortowana była przez liczne służby i prowadzona przez młodzież. Podczas drogi nie zabrakło śpiewów.  Gdy grupa dotarła do celu, czyli lutogniewskiego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 19.00 odbyła się uroczysta Eucharystia. Podczas niej, oprócz swoich intencji, polecali Matce Bożej losy małej ojczyzny- ziemi krotoszyńskiej. 

Artykuł wyświetlono 1506 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 31 sierpień 2017, 08:55

37 rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku.
Pracując w tym czasie w PKS w Krotoszynie to zawiązał się związek zawodowy ale nigdy nie należałem.Natomiast należałem do związków zawodowych powstałych przed NSZZ.Każdemu polakowi wiadome jest jakie były czasy 37 lat temu.Solidarność wówczas była nagminna co z kolei doprowadziło w roku 1989 do zmiany ustroju.Nagminna bo taka była jej wymuszona powinność i sterowana z zagranicy.Komunizm wynikły z działań wojennych z lat 1939 a 1945 bo innej drogi polityczne nie można było utworzyć.Polska rosła w siłę ( pomijając represję po wojenne ) to komunizm nie honorował wszystkich obywateli jednakowo - obalenie komunizmu prędzej czy później musiało nastąpić.Obecny ustrój demokratyczny nie był i nie jest zagrożony a niby wynikłe zagrożenie jest dyktowane z prześladowania,które swą głupotą usiłuje wyciągnąć co tylko by się dało a nawet ścinać głowy jak św.Jana.
Z informacji IPN wynika,że szef solidarności był agentem struktur poprzedniej polityki czyli komunizmu.Słuchając wypowiedzi b.prezydenta Lecha Wałęsy to by wynikało,że jego działanie było odwrotnością tzn.że nie był świadomy co się dzieje za murami wówczas rządu.Lech Wałęsa kroczył drogą powinności a bezpiekę olewał i był to dobry sposób a żeby obalić komunizm.
Obecne prawo a prawo było i jest strukturą najważniejszą i by wynikało,że dziś się nie rozróżnia wówczas zła ,które tak głośno nawołuje - dobrym zło zwyciężaj.

Dodaj komentarz