Pokonali lidera z Opatówka

Tekst i zdjęcia Paweł Krawulski, 08 maj 2018, 13:11
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dużą niespodziankę sprawili piłkarze Astry. Na swoim boisku pokonali lidera kaliskiej klasy okręgowej KS Opatówek, który jest faworytem do awansu do IV ligi.
Pokonali lidera z Opatówka
Pokonali lidera z Opatówka


 OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

Zespół z tego podkaliskiego miasta nie ukrywa swoich mocarstwowych ambicji. W składzie nie brakuje doświadczonych graczy z bramkarzem Jackiem Kuświkiem na czele.
Już w 2 min. meczu z 6 maja Mateusz Stefaniak z Opatówka strzelił zza pola karnego. Na szczęście uderzał bardzo niecelnie. 2 min. później nasz bramkarz Bartosz Jarysz obronił uderzenie z ok. 5 m Przemysława Króla. W 5 min. dośrodkowanie Kamila Czołnika (Astra) okazało się niecelne. W 7 min. strzał głową Krzysztofa Krysztofowicza fenomenalnie obronił Jarysz. W 12 min. sędzia główny Mikołaj Piotrowski odgwizdał spalonego wychodzącego na czystą pozycję z prawej strony boiska Krysztofowicza. Zaledwie 3’ później po akcji duetu: Krysztofowicza z Kacprem Rybką, piłka minęła minimalnie słupek bramki Jarysza. Zawodnicy Asterki popełniali błędy w kryciu, nie potrafili się również asekurować. W 16 min. na akcję z lewej strony boiska zdecydował się Stefaniak. Wbiegł w pole karne i pomimo faulu obrońcy strzelił w prawy róg bramki Jarysza, który tym razem był bez szans na skuteczna interwencję. Niestety strata bramki nie spowodowała wzrostu jakości w grze miejscowych. Co więcej Opatówek miał 2 szanse. Akcje zakończone zostały strzałami, na szczecie dla zespołu z ul. Sportowej niecelnymi. Piłkarz z Opatówka wywalczył wówczas nawet futbolówkę leżąc na ziemi.
 

Artykuł wyświetlono 555 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz