Policjant dostał udaru na służbie. Zabrało go lotnicze pogotowie

Sebastian Pośpiech, 05 lipiec 2018, 11:19
Średnia: 0.0 (0 głosów)
2 lipca w Kobylinie w trakcie pełnienia służby dzielnicowy miał udar mózgu. Lotnicze pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala w Ostrowie.
Policjant dostał udaru na służbie. Zabrało go lotnicze pogotowie

foto W. Kupczyk

Policjant dostał udaru na służbie. Zabrało go lotnicze pogotowie

foto W. Kupczyk

Dramatyczne zdarzenie rozegrało się w godzinach popołudniowych. – 35-letni policjant, który sam pełnił posterunek w Kobylinie, nagle źle się poczuł. Natychmiast powiadomił kierownika posterunku mówiąc mu o tym. Kierownik natychmiast pojechał do niego. Widząc, że stan funkcjonariusza jest bardzo zły natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe – powiedział Bartosz Karwik z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Jak się okazało to był udar. Stan na miejscu był ciężki.  Ponieważ Zespół Ratownictwa Medycznego z Kobylina był na wyjeździe, zadysponowano na miejsce najbliższy zespół z Krotoszyna. – Po przyjeździe poszkodowany znajdował się już w obecności współpracowników. Lekarz – kierownik zespołu – podjął badanie podmiotowe i przedmiotowe oraz po widocznych objawach klinicznych zdecydował się na wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W trakcie oczekiwania na jego przylot (z bazy w Michałkowie pod Ostrowem Wlkp. – red.) wykonano medyczne czynności ratunkowe – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego przy SPZOZ w Krotoszynie. – Bez zwłoki czasowej przekazano pacjenta LPR-owi, aby jak najszybciej trafił do wyspecjalizowanego szpitala – dodaje J. Nelle.
W szpitalu w Ostrowie stan policjanta nieco polepszył mu się. Drugiego dnia odwiedził go komendant powiatowy wraz z żoną policjanta.

 

Artykuł wyświetlono 6019 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 06 lipiec 2018, 18:24

W Krotoszynie zapachów z Kobylina aż było nadto - widocznie z wonią przesadzili.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 10 lipiec 2018, 08:18

Ukierunkowanie sprawy - czy Krotoszyn jako miasto powiatowe stosuje tzw.wykluczanie społeczne a pewne dowody wskazują,że coś takiego się wyobraża.Jest takie ukryte działanie,które poniża.Prowadzone obserwacje przez różne ograny jak Policja,Ochrona Mienia itp i nie mając konkretnych dowodów stosuje się wykluczanie społeczne.
A piszę na ten temat bo można zauważyć jak się przebywa w pomieszczeniu publicznym czy społecznym jak markety,dworce PKP dworce autobusowe i inne to w ukryty sposób można zrozumieć,że dziękują za opuszczenie takiego obiektu.
Mocno to wskazuje,że ma to związek z wykluczaniem społecznym i moim zdaniem to lepiej puknąć się w głowę - jak czynić takie sposoby.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 11 lipiec 2018, 08:22

Na koniec - protest policyjny w Krotoszynie jak i w innych miastach i czy Policji należą się podwyżki.Jest to ciężki orzech do zgryzienia a najlepszym sposobem byłoby obniżyć lekarskie pensje a zyskiem podwyższyć pensje Policji.Jak i również Policja powinna ( jak w akcji protestacyjnej ) na co dzień więcej udzielać pouczeń a mandaty wlepiać z konieczności.Obecnie każda osoba boi się Policji - tak nie powinno być.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 12 lipiec 2018, 08:46

Uzasadnienie - dlaczego lekarzom należałoby obniżyć pensje.Według pewnych obserwacji ( a sam doznałem takiego cierpienia ),że w medycynie stosuje się szlifowanie osoby chorej w szpitalu jak i w przychodniach.Takie szlifowanie daje zysk opiece zdrowotnej ale i niekiedy pogłębia chorobą.

Dodaj komentarz