Rzecz Krotoszyńska, nr 25/948, 25 czerwca 2013 r.

Polsko-holenderski jubileusz

tytus, 25 czerwiec 2013, 12:31
Średnia: 0.0 (0 głosów)
6 czerwca w pępowickim pałacu odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 25-lecia współpracy pomiędzy gminą Pępowo, a holenderską gminą Neder – Betuwe.
Polsko-holenderski jubileusz

Na jubileuszowe obchody współpracy do Pępowa zjechało w sumie ok. siedemdziesięciu Holendrów, którzy przez kilka dni gościli w gminie i dzielili się refleksjami i doświadczeniami ubiegłych lat. Podczas uroczystego spotkania, które odbyło się w czwartek, 6 czerwca w pałacu w Pępowie, miały miejsce wzruszające powitania, liczne i wzniosłe przemówienia oraz podziękowania i oklaski. Wszyscy cieszyli się, że mogli wspólnie zasiąść przy suto zastawionych stołach i integrować po raz kolejny obie gminy. - Nasza przyjaźń ma gorące więzi, pomimo tego, że spotykamy się dwa razy w roku, a nawet rzadziej i dzieli nas odległość prawie tysiąca kilometrów. 25 lat naszej znajomości, dzielenia smutków i radości, coraz bardziej pogłębia nasze więzi - mówił przewodniczący komitetu holenderskiego, Arm Nartijn. Słowa te znalazły potwierdzenie u wcześniej wypowiadającego się Józefa Śląskiego, szefa komitetu po stronie polskiej.
Dzień później wszyscy udali się na stadion sportowy by wspólnie wziąć udział w festynie międzynarodowym. W trakcie imprezy zorganizowano m.in.: turniej piłki nożnej oraz pokazy taneczne grup działających przy Centrum Sportowo - Kulturalnym. Nie zabrakło licznych konkurencji rekreacyjnych reprezentacji szkół z Pępowa, Skoraszewic i Chojna (gmina Pakosław) oraz współzawodnictwa przedstawicieli zaprzyjaźnionych gmin. O to, by nikt nie był głodny, zadbały panie z KGW z gmin, które przyjechały ze smacznymi daniami. Spotkanie uświetnił występ zaproszonego z gminy Rydzyna zespołu tańca ludowego „Moraczewo”.

Artykuł wyświetlono 2030 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz