Rzecz Krotoszyńska, nr 40/963, 8 października 2013 r.

Pomogą znaleźć rozwiązanie

Agnieszka Marciniak, 08 październik 2013, 10:34
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Wrocławska firma Aqua przeprowadzi prawdopodobnie kontrolę działalności basenu Wodnik. - To byłby wstęp do poszukania odpowiedzi, co dalej z pływalnią - mówił podczas sesji włodarz Julian Jokś.

Do magistratu zgłosiła się wrocławska firma Aqua z propozycją przeprowadzenia audytu basenu. - Firma wskazałaby nam też pożądane kierunki działalności. Twierdzi, że po wprowadzeniu jej wytycznych koszty utrzymania obiektu zmniejszają się z reguły o 20 procent  - powiedział skarbnik gminy Grzegorz Galicki.
Tydzień później podczas sesji burmistrz Julian Jokś poinformował, że urząd przychylnie odniósł się do propozycji wrocławian. - Firma „Aqua” wybudowała kilka basenów i prowadzi wrocławski aquapark. To jedna z najbardziej doświadczonych w tym zakresie firm w kraju - dodał.
Kilkanaście dni temu Aqua przedstawiła władzom miejskim dokładny konspekt prac w  Wodniku. Firma przeprowadziłaby analizę organizacji wewnętrznej, stanu technicznego, poziomu funkcjonalności obiektów, a także opracowała model racjonalnego zarządzania oraz modernizacji pływalni. - To byłby wstęp do szukania odpowiedzi na pytanie, co dalej mamy robić z basenem. Nie ma co się łudzić, że wyhodujemy kurę znoszącą złote jaja, ale jak spojrzymy na basen okiem kogoś z zewnątrz, to pewne rzeczy będziemy mogli poprawić - zauważył burmistrz. Zaznaczył również, że w niedługim czasie radni będą musieli zmierzyć się z tematem remontu pływalni. - Nie ma w kraju praktycznie żadnego podobnego obiektu 13-letniego, który nie przeszedłby remontu, a w naszym przypadku tak właśnie jest. Kapitalna modernizacja zbliża się więc do nas wielkimi krokami.
Za przeprowadzenie audytu wrocławska firma chce otrzymać ponad 20 tys. zł. Władze miejskie negocjują cenę.

Artykuł wyświetlono 1354 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz