Poświęcono grób ks. Spaleniaka

Paweł Krawulski, 06 czerwiec 2018, 08:57
Średnia: 0.0 (0 głosów)
30 maja nastąpiło na krotoszyńskiej nekropolii uroczyste poświęcenie pomnika śp. prałata Leona Spaleniaka.
Poświęcono grób ks. Spaleniaka

Poprzedziła ją uroczysta msza w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie, połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Później w procesji przybyto na cmentarz. W uroczystości poświęcenia grobu wieloletniego prałata dekanatu krotoszyńskiego w latach 1982-2009 ks. Leona Spaleniaka brało udział kilkadziesiąt osób. Całość uroczystości wzbogacił chór parafialny parafialny. Zebranych powitał ks. prałat dr Aleksander Gendera, który poświęcił grób i pobłogosławił przybyłych.
Wierni zaśpiewali jeszcze ulubioną pieśń papieża Jana Pawła II Barkę. Warto dodać na marginesie, że ks. Leon spoczął w kwadrze kapłanów obok swojego poprzednika nieodżałowanego do dziś przez wielu krotoszynian ks. prałata Alojzego Sławskiego i ks. prałata Franciszka Jagły. Postawienie pomnika, wzorowanego na poprzednikach prałata, co nastąpiło już jakiś czas temu, poprzedziło wyrównanie grobów i zegarmistrzowska wręcz precyzja w usytuowaniu grobów, będącą jednym z chlubnych wyjątków krotoszyńskiej nekropolii.

Artykuł wyświetlono 492 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz