Pszczoły pomocnikami działkowców

Paweł Krawulski, 30 marzec 2017, 08:37
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W środę, 22 marca w gościnnych progach krotoszyńskiej biblioteki publicznej odbyło się niecodzienne spotkanie. Jego inicjatorem był krotoszyński społecznik i działkowiec w jednej osobie Jan Pawlik. Spotkanie dotyczyło pszczół murarek.
Pszczoły pomocnikami działkowców

ZOBACZ ZDJĘCIA


Zanim Jan Pawlik przedstawił zalety pracowitych owadów, poinformował słuchaczy (kilkanaście osób), dlaczego zainteresował się murarkami.  – W tym roku zajmować się nimi będę już piąty sezon. Pomimo że pszczoły te nie dają miodu, są nieocenionymi pomocnikami każdego, kto ma działkę, gdyż wpływają na wydatny wzrost plenności drzew i roślin – powiedział. Dodał, że to doskonale rozwiązanie, gdyż murarki nie są agresywne.
By jednak cieszyć się z ich obecności, trzeba działkę odpowiednio przygotować. J. Pawlik  hoduje pszczoły w dwóch miejscach - przy borówkach amerykańskich i w specjalnie przygotowanym domku. – Ważne jest osłonięcie ich od  deszczu, który wpływa na nie zabójczo. Trzeba pamiętać, że pszczoły latają w promieniu trzystu metrów od kolonii, a cykl życia trwa od kwietnia do czerwca  - dodał. 

Artykuł wyświetlono 795 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz