Karol Okrasa Zasłużonym dla Krotoszyna

Radny Sołtysiak krytykował i sam strzelił byka

Sebastian Pośpiech, 06 czerwiec 2018, 15:41
Średnia: 0.0 (0 głosów)
- Zwracam uwagę kapitule i radnym, żeby nie deprawować tego tytułu - powiedział radny Wiesław Sołtysiak. Ten lapsus językowy popełnił gdy dyskutowano o przyznaniu Karolowi Okrasie tytułu Zasłużony dla Krotoszyna.
Radny Sołtysiak krytykował i sam strzelił byka

Wiesław Sołtysiak, radny, przewodniczący komisji rewizyjnej

Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie zwróciło się do rady miasta z wnioskiem o uhonorowanie tytułem  znanego kucharza Karola Okrasy, który od ponad 10 lat regularnie przyjeżdża do stolicy naszego powiatu. (...) Kapituła tytułu Zasłużony dla Krotoszyna rozpatrzyła wniosek pozytywnie. W głosowaniu nad uchwałą dotyczącą zaszczytnego tytułu dla K. Okrasy 18 radnych opowiedziało się za, a dwóch – Paweł Grobelny i Wiesław Sołtysiak – wstrzymało się.
Radny Wiesław Sołtysiak stwierdził, że nie można deprawować (sic!) pewnych wartości. - Nie chciałbym, aby to zabrzmiało tak, jakbym miał jakieś uwagi do pana Okrasy. Doceniam jego dorobek i zasługi. Zwracam jednak uwagę kapitule i radnym, żeby nie deprawować (sic! – red.) tego tytułu.

Jak widać, popełnił błąd językowy, dwukrotnie używając słowa deprawować w złym znaczeniu.
 

Artykuł wyświetlono 438 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 08 czerwiec 2018, 10:11

Deprawować:gotujesz na obiad młode ziemniaki to i trzeba dołożyć koperek i zamiast koperku może być komosa biała.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 11 czerwiec 2018, 06:53

Wszelkie głosy pod niebiosy dają zrozumieć a żeby uważać na swoje nieruchomości.Wynika,że agencja handlu takimi nieruchomościami typuje dany obiekt do sprzedaży i wykorzystuje do tego moc polityczną - najlepiej zacząć od siebie.
Taka trochę kontrowersyjna sprawa a zatem czy czasami nie należałoby poddać ocenie Kościół - takie uszczuplenie nieruchomości może zmienić fizjologie życiową człowieka.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 12 czerwiec 2018, 08:16

Komentarz wymuszony - za tym,że radny Sołtysiak powinien być kandydatem na Burmistrza w nadchodzących wyborach.Z mojej strony mogło by się wiele zmienić.Od szeregu lat ( już przed rokiem 1989 ) w Krotoszynie stwierdza się,ze ma miejsce wolna amerykanka.Wolna amerykanka i w obecnych czasach nie powinno to mieć miejsca.Wolna amerykanka to jakiś odłam,który uważa się za wyodrębnioną władze w Krotoszynie.

Dodaj komentarz